receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se stal/la vegetariánem(kou)

Mnozi se tu biji do prsou, ze jsou vegetariani…. Reaguji na tento prispevek.

Nahledla jsem na stranky doporucujici ctenar, ktery si vice vazi lidi , ktere pomahaji zviratum nez vegetarianu…..

Jestlize na nazor zde uvedeny mam odpovedet ironicky, …odpovim… o co vic tedy pomahaji kusy papiru , ktere jsou podepsane lidmi a zaslane ministrum. O co vic pomahaji demostrace , jejiz demostranti jsou vicemene zesmesneni v televiznich novinach a strankach casopisu…

Ja si vazim kazde aktivity , ktera pomuze zviratu...opravdu vazim. A mezi jeden z ukazatelu, ze nam zvirata nejsou lhostejna je pro mne i to, ze se clovek stal vegetarianem….kazdy jsme jiny, kazdy ma jiny duvod, kazdy jinou predstavu i informace o tom, co se vse kolem zvirat deje…..ale cil, ten je stejny…. nejist maso

Jini k tomu pripoji i dalsi predsevzeti, jako nenosit nic kozeneho, nepouzivat kosmetiku testovanou na zviratech, nebo se propoji k takove organizaci pro ochranu zvirat. Nekdo dela vic, nekdo mene, ale vsichni delaji…spousta maly veci dohromady da jednu velkou, a kdyby kazdy treti nebo ctvrty clovek na svete pochopil, ze byt vegetarianem je pro organizmus i dusi ocista….pak se nemuselo prepravovat tolik zvirat, jatka by nebyla tak rozsirena a zemedelci by meli vice casu venovat peci tem par zviratum, ktera jeste chovaji….zvisila by se kvalita vseho, protoze by nebyla tak velka poptavka….

A pro mne je dulezite, ze existuji na svete lide, kteri dokazuji a ukazuji, ze to jde bez masa zit, ze se zdravi uchova a dokonce i podpori, ze chut masa dela z 90% koreni a primesy a ze zrovna tak chutne se da pripravit maso sojove, nebo jine produkty….ja si vazim kazdeho vegetariana, i kdyz nemusime mit vsichni na vsechno stejny nazor, pro mne jsou tyto lide stejne tak duleziti jako ochranci zvirat a prirody….

Vite spousta papiru a slov byla uz napsana a recena, vysledky nebyly nikdy tak bourlive a tak je na kazdem z nas jak se rozhodne….kazdy vegetarian ve svem zivote vede vice mene malou revoluci sam pro sebe, revoluci proti jedeni masa…..nezapomente proto i tak sve deti vychovavat….nechte jim volbu ….male dite sahne vzdy radeji po cervenem jablku nez po spalenem rizku…je to instinkt…podporujme v tom i nove generace, tam je nase budoucnost.

Uz dnes, v dnesnich letech je vice vegetarianu nez pred lety dvaceti ci triceti,….vyvoj je pomaly….ale vse co pracne a poctive dobyva vrcholu je trvalejsi, nez nejaky super booommmm trend, ktery za par let konci… Ja verim pevne v tom , ze vegetarianu bude na svete stale vic a ze jatek ubyde….

Chtela bych podekovat vsem za to ze vegetariany jsou, ze jsou na to hrdi ( a ze se biji do prsou) – lepe bit do prsou sebe sama nez zive zvire….

Mejte radi sebe i zvirata a rozmnozujte nove vegetariany

S pranim hezkeho dne a s pozdravem

Daniela