receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se stal/la vegetariánem(kou)

K diskusi na téma "Proč jsem se stal/a/ vegetariánem?" není jednoduché se vyjádřit, protože těch důvodů lze nalézt velmi mnoho a tedy by příspěvek mohl být třeba i v rozsahu kilové publikace. Naproti tomu proč nebýt vegetariánem existuje jen několik skrovných oponentur....

Já sama k tomu ani žádný důvod nepotřebovala, stačilo pouze vyhovět přání svého organismu, které na masitou stravu neprojevuje chuť.

Avšak ve správnosti mého způsobu stravování mne utvrdil jeden pořad z cyklu Marty Kubišové "Chcete mně?", kde byl uveden dokument z Číny, natočený skrytou kamerou - za účelem konzumace zabíjení psíci a kočky. Tato zvířátka byla odchycována brutálním způsobem a pak stahována ještě zaživa! a dokonce pro otrlé byl ukázán snímek, jak taková stažená kočička z kůže vhozená do vařící vody se v ní ještě pohybovala!! Dovedete si představit to ukrutné utrpení zvířete, než takhle ztratí život jen proto, aby ho pak někdo (člověk) doslova sežral?!

Po shlédnutí této relace se od té doby již na další díly nedívám a maso (kromě ryb - ovšem i to jen sporadicky) ze zásady nejím. K tomu, aby se člověk nasytil nepotřebuje zabíjet živočichy kolem sebe, má dost jiné kvalitní potravy.

Vždyť ani jeho vývojově nejpříbuznější tvor - opice - se neživí masitou stravou! Všechny vegetariány zdraví

Alžběta-Marie Stropková