receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se stal/la vegetariánem(kou)

Můj v pořadí druhý příspěvek do diskusí.....

Tím prvním jsem reagoval na dost uhozený článek o útocích teroristů na Dvojčata. Tenkrát autor v článku kritizoval, že USA v čele s "prezidentem zeměkoule" Bushem je označují za útok proti celé USA a potom napsal, že je to kravina a že to bylo jenom několik tisíc lidí, který tam umřeli !!

Já vím, zdá se vám, že to sem nepatří. Ale když mě moji známí a kamarádi kdysi přesvědčovali o potřebě jíst maso, tak jeden z jejich častých argumentů zněl asi takhle:

"Zvířata jsou pro maso chovaná a ta, která jsou na všech těch farmách a v sádkách, kotcích, atd... TY stejně nezachráníš. A hotovo! Vymalováno!"

Kdybych ale dokázal spočítat, kolik zvířat jsem za zhruba jedenáct let nesežral (a že nejsem tintítko :-), tak se vlastně můžu považovat za takového ANTI-teroristu. Beru to tak, že jsem nezabil hromadu zvířat a tím jsem teroristicky zaútočil na masožerství (strašně znějící slovo, že jo?) A moje ANTI-oběti demonstrují mou odhodlanost dotáhnout svoji Svatou válku do konce. ASI si mě nebude všímat a mluvit o mně celý svět, jako o těch teroristech z loňska, ale s tím dokážu žít!

Tak a teď vážně. V tom předchozím odstavci jsem se pěkně rozkecal.

K tomu, proč nejíst maso, jsem se dostal úplně normálně: večer v hospodě nad gulášem. Kámoši si tenkrát vyprávěli o nějaké trhlé slečně, která je vegetariánka a přitom je to jinak docela fajn holka. Tam mě to osvítilo! Ještě druhý den mi z toho svítily oči! Slavnostně jsem doma oznámil, že už maso jíst nebudu a naši to brali jako puberťácký úlet a dali tomu tak týden, maximálně dva. To bylo v roce 91. Začal jsem shánět informace jako Číslo 5 od těch několika málo stejně "postižených" co jsem potom poznal a snažil se šířit je dál. Vypadá to, že blbě, protože jsem za tu dobu nikoho dalšího neukecal. Asi k tomu musí dospět každý sám. Taky už to ani nezkouším. Moje partnerka maso sice jí, ale hódně málo, takže do ní moc nehučím (víte jak to myslím....). A když její rodiče nedávno vybíjeli svoje stádo slepic, protože už byly staré a málo nesly, tak jsem z "rodinných důvodů" zbaběle mlčel. Samozřejmě doma, protože bych tutově dostal sekerou, jak bych je bránil (ty slepice)

Ještě jsem nechtěl končit, ale mám hlad jako vlk, tak se jdu poohlídnout do špajzu po nějaké sójové ovečce.......

Ahoj. Zdeněk M.