receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitProblematika stravování v mateřských školách v ČR
www.alternativa.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se stal(a) vegetariánem(kou)

Milý Michale, se zájmem jsem si přečetla cos napsal o rybách, zřejmě jsi přemýšlivý a hodně o nich víš. Z tvého poučení Lence co má vliv na vyvolání války jsem se musela usmát já, při představě jak bankovky, mince a bankovní výpisy táhnou do války. Za válkou stojí sobectví. Urvat něco více pro sebe, svou rodinu, svou zemi....Za pojídáním masa stojí stejné sobectví.

Je to otázka míry. Na ostrovech lidojedů nebyl problém usmrtit a sníst člověka. Pokud to byl nepřítel bylo to správné. Pro některé lidi naší civilizace to také není problém a nemusí jít o nepřátele. Problém jim z toho dělá pouze zákon, který to nedovoluje.Ti jsou ovšem psychicky nemocní, protože ohrožují vlastní druh.(Někde se zabíjejí novorozenci proto, že se narodili jako holčičky a ti lidé to považují také za správné.) Někdo by zvíře nezabil, ale maso si koupí. Jiný si uvědomuje souvislosti a masa se zříká. To, že společnost považuje za normální zbavovat jiné tvory života neznamená, že je to správné z hlediska vesmírných zákonů. Před padesáti lety jsem v mateřské škole hrála ve scénce holčičku, která na louce trhala květinám hlavičky. Ve snu viděla, jak na ni květiny žalují - to je ona, co mé mamince hlavičku utrhla a pak ji zahodila. Ve stvoření existuje mnoho úrovní vědomí. Jak bychom se obhájili, kdyby předstoupila všechna zvířata, kterým jsme přímo nebo nepřímo vzali život? Že jsme museli pro zachování vlastního života?

Informací máme dostatek. Říká se, že pokud informaci dostaneme, máme už dost sil se podle ní zachovat. Jak se zachováme je plně na našem rozhodnutí a máme za něj plnou odpovědnost.

K naivitě vegetariánů - myslíš, že všichni ti znamenití a vzdělaní lidé (Einstein, Tolstoj a ostatní) byli naivní? K vegetariánství Hitlera - myslíš že byl vegetariánem ze soucitu s ostatními živými bytostmi?

K (fyzickému) zániku vegetariánů - pokud někdo chce cokoliv hodnotit, měl by o tom být dostatečně informován.Jsou vegetariánské rodiny po několik generací, jsou po staletí vegetariánské národy a členové církví. Při zkoumání jejich zdravotního stavu bylo zjištěno, že jsou zdravější než běžná populace.

Svůj vlastní životní postoj bych vyjádřila slovy žít a nechat žít.

Měj se pěkně.

Jarka


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE