receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se stal/la vegetariánem(kou)

Miluji život - miluji všechna stvoření. Jedla jsem maso do svých 20 let - z hluboké nevědomosti mé a mých předků...Potom jsem na své duchovní cestě zjistila, že zabíjení živých tvorů je pro mne nepřijatelné.

Pracovala jsem na jatkách, kde jsem musela pozorovat strašná muka k smrti vyděšených zvířat...srdce jim bušila, třásla se strachy... (a také jak se v tom ti řezníci vyžívali) a následně je kuchat, škubat...Bylo mi příšerně a modlila jsem se za odpuštění...Pracovat jsem chtěla, ale ne takto...dala jsem výpověď. Zemědělská škola a co dál?...(několik let na úřadu práce). Prošla jsem mnoha duchovními směry, přes kontakty s mimozemskými civilizacemi, biblické studium, studium indické duchovní literatury...to vše hovořilo jasně...NEZABÍJET živé bytosti. Dnes mi připadá naprosto nepochopitelné, že jsem někdy jedla maso.

Zlepšilo se výrazně mé zdraví, přestaly mně bolet klouby, mít průjmy, zlepšila se pokožka, atd. Jsem daleko klidnější, vyrovnanější...Mám dvouletého syna, který je naprosto zdravý, má růžové tváře, a to i přesto že maso v tomto životě ani v těhotenství ani neochutnal...

Ale z druhé strany neodsuzuji nikoho kdo maso jí. Jen si říkám, aha, každý jsme na různém stupni vývoje...Láska, bezvýhradná Boží Láska, když jednou zaplní naše srdce, učiní nás naprosto tolerantními a imunními vůči těm, co nás odsuzují, nechápou, litují a pod. Je třeba být pokorný, nepovyšovat se nad ostatní. Jinak by nám to vegetariánství pomohlo jen částečně...

Děkuji Bohu za všechny duše, které již poznaly jak je zabíjení a konzumace masa škodlivé pro tělo, mysl i duši. Přeji všem vegetariánům aby byli silní a stateční, tolerantní a dobrosrdeční i k těm tzv. masožravcům...

Říkají že jsme housenky...Na to já s láskou: pak vy jste chrobáci. Z housenky se vyklube krásný motýl ale chrobák vždy zůstane chrobákem...(dokud se nenarodí v příštím životě jako housenka - (humor)). Nechci tím nikoho urazit, neberte si to osobně.

Miluji vás všechny, bratři a sestry.

Alena