receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
... O dávání ...
zpět na další příspěvky


Diskuse: reakce na proč jsem se NEstal/la vegetariánem(kou)

Dobrý den Vážený pane ne-čtenáři,

velmi mne zaujal váš příspěvek. Za prvé, jako správný demagog začínáte útokem na vzdělání lidí se kterými nesouhlasíte. Ano je hezké být vzdělaný, ale jak nám praxe mnohokrát ukázala vzdělání není vše. Mimochodem jaké vzdělaní považujete za relevantní v otázce vegetariánství? Je to medicína, biologie či snad filosofie, jejíž stopy lze nalézt ve vašem příspěvku? Za druhé mne rozesmál váš hypotetický závěr, že právě maso stvořilo člověka včetně jeho "mozkovny". Opravdu originální a duchaplné závěry, přesně dokazují, kam nás masitá strava směruje.

Příklady vědců, umělců ba i prostých lidí dokazují, že nejenom fyzická, ale i psychická činnost se obejde bez masa. To jsou fakta, které jednoduše přehlížíte a držíte svého dogmatického názoru. Za třetí, žádný skutečný vegetarián se nepokouší nalézt elixír nesmrtelnosti. Rozhodující je měřítko kvality nikoli kvantity. Nikdo nepochybuje o úmrtnosti, jako přirozené obraně přírody proti neúnosnému přetížení naší planety. Přesto se mnohý ekolog domnívá, že právě vegetariánství je pomocníkem při snižování celkového zatížení naší planety.

Považoval jsem za důležité vyjádřit se k vašemu příspěvku a konfrontovat jej s názorem z druhé strany. Přeji Vám více duchaplnosti a tolerance, označit něco za blud, není postup, který bych považoval za přínosný v jakékoliv diskusi.

S pozdravem Váš čtenář Tom

P.S. Svým anonymním podpisem jste jenom potvrdil, jak moc si za svým názorem stojíte.