receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se stal(a) vegetariánem(kou)

Vegetariánkou jsem už dlouho a musím říci, že je to často nesnadné a je to boj. Ne se sebou sama - maso mi už ani nechutná, jen občas si dám ryby, ale s věčným vysvětlováním "proč" a kvůli netoleranci okolí. Pro mě je na prvním místě důvod etický a ekologický, jsou to fakta dobře známá a přesto většinu lidí nepřesvědčí. Také jsem cvičila jógu a navštěvovala různé alternativní akce, kde se maso buď nejedlo vůbec nebo byl alspoň výběr. Nějaký čas jsem byla i v evangelické církvi a překvapilo mě, že ostatní nechápali křesťanství v širším slova smyslu, totiž že je to poselství etiky i pro přírodu a pro zvířata. Tak jak to chápal Albert Schweitzer nebo třeba Drewermann.

Pracovala jsem v křesťanských i ekologických neziskovách a jako dobrovolník v organizacích na ochranu zvířat a většinou je to tak, že vegetariáni se dělí na různé skupiny, většinou podle toho, z jakého důvodu maso nejedí. Mně jsou sympatické všechny skupiny, ať už to dělají pro zdraví, kvůli zvířatům, ekologii, z duchovních nebo jiných důvodů. Důležité je, že je možnost si vybrat a že je možné být alternativní a ostatní jsou tolerantní. Není tomu tak vždy.

Byla bych ráda, kdyby se mi ozval někdo, kdo tyto věci chápe podobně jako já a kdybychom si mohli psát. Moje emailová adresa je eliska.strakova@seznam.cz.


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE