receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se stal(a) vegetariánem(kou)

Rád bych reagoval na příspěvek Miriam. Jsem už asi deset let vegetarián, má přítelkyně asi tři roky téměř také. Brzy se nám má narodit dítě a obávám se, že časem budeme řešit podobný problém jako Miriam. Zda poslouchat na slovo lékaře a cpát dítě masem nebo zda jít svou cestou s tím, že přeci jen budeme stresováni obavami, jestli se o dítě staráme správně. Vybereme si asi druhou možnost, ale přeci jen chceme mít jasno.

Také by mne zajímaly, stejně jako Miriam, zkušenosti maminek vegetariánek i otců vegetariánů.

Bohužel názory většiny lékařů se dost liší od názorů vegetariánů a hlavně od mých zkušeností. Proto svou přítelkyni nechávám rozhodovat samotnou, co jíst a co ne v době těhotenství, aby nebyla stresována. Když si totiž přečtete třeba článek od Prof.MUDr. Josefa Hyánka, DrSc. v rádoby seriózním periodiku MF Dnes, že "... těmto ženám hrozí narození poškozených dětí, varuje lékař Hyánek. Vegetariánská strava totiž obsahuje málo vitaminů skupiny B a kyseliny listové, které jsou přitom nezbytně důležité pro vývoj nervové soustavy dítěte.", tak vám to na klidu nepřidá. Chvíli mi pak trvalo, než jsem nás oba uklidnil informacemi, a nejen z vegerarian.cz, že je vše v pořádku. První ultrazvuk byl v pořádku, běžné vyšetření krve také, čekáme teď na další ultrazvuk, snad bude vše dobré i potom.

Chtěl jsem svým příspěvkem především říct, že toto téma mě zajímá také. Budu vděčný za každý názor a doporučení, literaturu, odkaz na internetu apod. Podělte se prosím o své zkušenosti s ostatními. (Stanovisko ADA znám.)

Vážím si všech vegetariánů a vegetariánek, co jdou vlastní cestou.

Pavel


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE