receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se stal(a) vegetariánem(kou)

Zdravim... preco som sa stal vegetarianom?

Hm. Zacnem asi tym, co ma k vegetarianstvu priviedlo, resp. co ma v tomto rozhodnuti najviac ovplyvnilo. asi pred 5 rokmi som sa prvy krat dostal k pocuvaniu reggae hudby prostrednictvom roberta nesta marleyho. Postupne som okrem reggae spoznaval aj odkaz ktory je v nom implentovany - odkaz rastafari.

Okrem posolstva jednej lasky obsahuje rastafari aj iste symboly a praktiky, okrem ineho aj stravovacie navyky, ktore odmietaju prijmat stravu chemicky upravenu, modifikovanu etc. jedna sa o tzv. i-tal stravu (i-tal=vitalny, naturalny), z toho dovodu je strava rastamanov vegetarianska.

Myslienky aj stravovacie navyky som prijal za svoje a odvtedy sa to so mnou vlecie uz nejaky ten cas :) mozno som to bol aj ja, v tom case velmi zapaleny vegetarian, ktory ovplyvnil celu nasu rodinu.

Reakcie okolia mi liezli a este aj lezu na nervy, takze dnes o tom viac menej mlcim, pretoze pretekat sa s niekym, o tom, ze koho strava je nezdrava a nedostatocna ma uz fakt nezaujima. Ja viem svoje, nakoniec asi ako kazdy vegetarian, ktory maximalne vyuziva plody nasej zeme. Okrem toho som na sebe urobil experiment a mozem potvrdit to, o com sa na tychto strankach uz davnejsie pisalo - vegetarianska strava je maximalne vhodna aj pre sportovcov a je mozne si vybudovat aj velmi peknu postavu - treba len pevnu volu, pretoze kde je vola tam je cesta.

s pozdravom Martin :)


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE