receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se Stal(a) - NEstal(a) vegetariánem(kou)

Reakce na inteligentní výplody ...

Takže si ten příspěvek rozebereme ...

1) příjmem masa (živočišných bílkovin) totiž dochází k bouřlivému rozvoji mozku... a následuje věta ... Jelikož tráva je všude, tak býložravci nemají nutnost přemýšlet jak potravu získat. můj dotaz: takže ta inteligence je tím, že jíš maso a bouřlivě se ti rozvíjí mozek a nebo, že tě něco přinutilo přemýšlet? Trošičku nevím, co vlastně chtěli přesně sdělit... Mno, asi nemám tak bouřlivě rozvinutý mozek...

2) navazuje na bod 1) - takže život se točí opravdu jen kolem toho žr...., pardon jídla? A ti naši předkové se nezabývali ničím jiným, než jak chytit jídlo? Co takto kde si lehnou, hloubání o fenoménu přírody ( protože nad tím určitě přemýšleli, proč jednou prší, jindy svítí slunce, proč se střídají období, proč měsíc stále mění svůj tvar...), o tom, jak vychovat děti, dokonce mezi nimi byli i umělci... A vlastně to byl pro lidstvo docela krok zpět, že si jednou ti hoši řekli, co se budeme furt trmácet za jídlem a honit si jídlo po všech čertech, tak si obděláme zemi a něco si vypěstujeme, že?

3) to, že se jí maso, si určitě odůvodňujete tím, že jste člověk a zvíře tu je tu pro nás a tudíž jsme předurčeni ho sníst. OK. Ale pak se srovnáváme s zvířetem, gepardem, jako příklad, že je inteligentní , protože jí maso. Takže jsme víc než zvíře, nebo jsme na tom stejně? Tedy alespoň s těmi, kteří maso jedí?

4) Samozřejmě je to dlouhý vývoj a netýká se lidí, kteří maso nejedí pár let. můj dotaz: jsou tedy Indové méně inteligentní , než ti kteří jí maso? Moje otázka je na inteligenci, ne na gramotnost a nedostatečné vzdělání díky chudobě. Tam je to totiž tradiční věc, že se nejí maso. A texty o tom, že jíst maso není dobré jsou staré několik tisíc let.

5) To, že stádo býložravců utíká je jejich přirozený instinkt. Gepardův instinkt je zabít. Nemá to co do činění s inteligencí. Jaký je Váš instinkt?

6) Podle mě, díky vegetariánům nezemře spousta bytostí ( tím, že určitá skupina lidí nekupuje maso, je tedy i nižší výroba, pokud bychom maso kupovali, zvýšil by se i počet chovaných kusů a tím i jejich porážek. Takže to není tak, že ty zvířata stejně zabijí, ať je my, vegetariáni, jíme nebo ne.

Toto není urážka těch, co maso jedí. Je to jejich volba, jako je moje, že ho nejím. Ale když vám někdo řekne ( napíše o vás ), že jste méně inteligentní ( z jakéhokoliv důvodu ), vy byste se ho nesnažili přesvědčit, že se plete?

Honza


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE