receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se Stal(a) - NEstal(a) vegetariánem(kou)

Jsem 9 let vegetarianka a nejaky ten mesic veganka. Me zkusenosti ve vztahu s masozravcem jsou vesmes spatne.. Zacne to tim, ze Vas obdivuje a vzhlizi k Vam, jak to dokazete. Pokracuje to tim, ze Vas chape, ale on nikdy vegetarian nebude. Posleze ho zacne rozcilovat, ze si s nim nedate v restauraci gulas, ze mu neudelate rizek, ze mate slzy v ocich kdyz zahlednete transport na jatka a konci to rozchodem, kdy Vam poradi at si najdete radej vegetariana. Videla bych to tak, ze se citi menecenny, protoze sam chape, ze maso je vrazda, ale neumi se ho vzdat /stejne jako cigaret/, tudiz se citi ten horsi a to zadny chlap neunese. Radej si najde masozravku vzhlizejici k nemu.

Svuj nazor ve vztahu nevnucuji, nepozaduji po partnerovi vegetarianstvi, nic takoveho. Ja toleruji jeho a chci aby on toleroval mne. Bohuzel to ale ve vsech pripadech nestaci. Mockrat jsem se setkala s neuveritelnou sobeckosti a netoleranci. Ja toleruji, ze on ji maso, ackoli se mi to prici, mlcim, k nicemu ho nenutim. On je ten kdo zabiji. Presto mu vadi, ze ja maso nejim. Jak mu to muze vadit, zabijim snad tim nekoho? Cim se diky tomu provinuji? Ze se na me musi divat, kdyz jim salat?

Nesouhlasim s tim, aby zena vegetarianka varila muzi maso. Dela to proti svemu presvedceni, znasilnuje svoji dusi a proc? Kdyz to zvire na taliri musi mit, tak at si ho uvari! Ma take 2 ruce a casteji i vice casu nez-li zena. Nepochopim nikdy ceskou tradici, ze zena musi muzi varit, prat, uklizet atd., at se ji to libi nebo ne. Nejsem nici sluzka, bud tedy pul na pul, nebo at vydelava za 2 a pak tedy ok. Moc si na toto ceska muzska populace zvykla. Bohuzel. Zeny jim to ovsem umoznily, tento hloupy zvyk, sednout s lahvacem k televizi a cekat na talir.

Co se tyce deti, budu je stravovat vegansky /tezko se spolehnete na jejich volbu, vzhledem k rozumu maleho ditete/ a to proto, ze verim, ze veganska strava je to nejlepsi, co mu muzu dat, samozrejme to budu konzultovat s lekari, kteri jsou stejneho nazoru a ne s temi, kteri nemaji jine informace o vyzive nez ty, ktere ziskali pred 20lety na medicine. /viz. Vas clanek/

Lhala bych, kdybych tvrdila, ze nechci aby muj partner pochopil a stal se vegetarianem. Pokud ho miluji, chci, aby byl zdrav a to take diky strave. Navic neni vzdy lehke sledovat cloveka, ktereho milujete, jak kouse do zabite mrtvoly. Mou zkusenosti je, ze pokud tvrdi, ze to chape, tak ve skutecnosti nic nepochopil, protoze kdyby chapal, byl by vegetarianem tez.

S pozdravem

Linhartova


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE


UPOZORNĚNÍ

Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce.

Copyright (c) 2000-2006 Vegetarian.cz