receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se Stal(a) - NEstal(a) vegetariánem(kou)

Reakce na: „Servírovat rodině maso s řečmi o ...

Ahoj Honzo,

Děkuju za vyčerpávající odpověď. V podstatě to dělám tak nějak, jak jsi napsal. Občas se ale, bohužel, neudržím a jsem asi zbytečně nenávistná vůči lidem, co mi odporují. Tak např. mě vytočila jedna slečna, co tvrdila, že nechápe co mi na tom vadí, vždyť ty prasata jsou na to pěstovaný! Kdyby věděla, že takový prase připoutaný celý život řetězem v boxu, ve kterým se nemůže ani otočit natož spatřit denní světlo, má pravděpodobně větší inteligenci než ona ...

No, jinak ale mám pocit, že každý v sobě tak trochu nese pocit viny, že jí zvíře, které ještě před pár dny dýchalo, ale tento pocit je v lidech ze všech stran masivně potlačovaný. Všichni, hlavně chlapi, se vzájemně utvrzují že kdo nejí maso je slaboch ,teplouš nebo jinak „úchylnej“. Masová lobby je všudypřítomná, asi jako ropná lobby.

Je to ale i problém informovanosti lidí. Je jasný, že se každý vegetariánem musí stát z přesvědčení a z pohnutek vlastního svědomí. Ale k tomu potřebuje informace. Ty jsou dostupný na netu, ale jenom lidem co se o to vyloženě zajímaj. Jinak v médiích je tento dle mého nejzávažnější etický problém lidstva naprosto potlačován.

E.Kohák píše v předmluvě ke knize Svoboda zvířat od P.Singera, kterou právě čtu, že zmínky, např. v TV, o tragických životních podmínkách hospodářských i jiných zvířat jsou pouze velmi sporadické. Diváci by totiž okamžitě přepnuli na jiný kanál.

Tereza

PS:

Jinak mám dobré zprávy z mého blízkého okolí, podle tebe ze třetí skupiny. Můj přítel si doma moc pochutnává na mých vegetariánských jídlech a tvrdí že maso už vůbec nepotřebuje. Byli jsme teď na návštěvě u přítelových rodičů a k obědu nám udělali míchanou zeleninu. Pokrok.


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE


UPOZORNĚNÍ

Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce.

Copyright (c) 2000-2006 Vegetarian.cz