receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se Stal(a) - NEstal(a) vegetariánem(kou)

Existuje mnoho názorů, které podporují nebo naopak zavrhují vegetariánství. Lidé se na toto téma neoblomně dohadují a často své přesvědčení obhajují pomocí urážení druhých, což jsme mohli vidět i v některých příspěvcích této diskuze např. příspěvek Michala, který se snaží dokázat, že člověk je všežravec. Myslím, že podstata těchto hádek je v netoleranci druhých, ale také touha po uznání vlastní pravdy.

Mně osobně je úplně jedno, zda všežravec jsem či nejsem. Dříve muži lovily z důvodu zajištění obživy pro svojí rodinu, ale dnes muži vydělávají peníze, aby mohli rodině koupit jídlo v obchodě. To znamená, že doba se dost změnila. Dnes máme možnost maso nahrazovat jinými, pro tělo a vlastně i mysl hodnotnými potravinami, a kdo se tak rozhodne, může to dělat, aniž by věděl, jestli je býložravec nebo naopak.

Připadá mi, že Michal lidi zbytečně rozděluje na dva tábory, které by si měli dokazovat, jak kvůli svému stravování vypadají zdravě. Také narážel na profláklé připomínky vegetariánů, které jsou podle mě stejně profláklé jako ty jeho. Článek, který napsal mi rozhodně nepřipadal, tak zajímavý a originální, jak zřejmě očekával. Mnohokrát jsem se setkala s podobnými ohlasy, dříve jsem se bojovně bránila, ale později jsem zjistila, že sebeobhajoba a vzájemné vnucování názorů na dané téma nemá smysl.

Jsme přece všichni z jednoho těsta a naše rozhodnutí je svobodné, ať každý koná podle své vlastní pravdy a pokud bude spokojený, nebude mít potřebu arogantně, agresivně nebo jinak přesvědčovat druhé ...

Eva


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE


UPOZORNĚNÍ

Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce.

Copyright (c) 2000-2006 Vegetarian.cz