receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se Stal(a) - NEstal(a) vegetariánem(kou)

Ahoj Ivo,

reakce na Jak jste to překonali vy?

jmenuji se Peťka. Vegetariánkou jsem již 4 roky a můj manžel 5 let. Když jsme se seznámili, jedla jsem ještě maso (bílé). Sama jsem ho přirozeně přestala jíst, protože ve dvou se to lépe táhne. Já nejím maso z etických důvodů a manžel ze zdravotních. S myšlenkou nejíst maso jsem se poprvé setkala, když jsem ve třinácti přečetla knihu M.Ghádího - Můj experiment s pravdou. Je to nádherná kniha a mě východní náboženství a filozofie velmi oslovila.

Tehdy jsem nejedla maso 2 roky. Pak jsem se k němu na čas vrátila a nyní je to návrat k vegetariánství definitivní. Oba s manželem jsme lakto-ovo-vegetariáni: jíme vajíčka, mléčné výrobky. A co bych ti poradila? Nejdůležitější je vědět proč! Pokud to víš, nic tě nezastaví. Vůle u toho není tak důležitá - není to dieta, ale životní postoj.

Pokud něco sama nechceš i když budeš mít pevnou vůli, tak to nedokážeš. Každý máme slabé chvilky, ale to rozhodující PROČ TO DĚLÁM jim vždy pomůže. U mne je to tak: když mám chuť na maso (ať je to salám, či řízek) vždy za tím vidím toho konkrétního živého tvora, kterého zabíjím, jen kvůli rozmaru, chuti. Je to strašná představa - to mi věř. Naše zem nám dává tolik možností se humálně nasytit...

Ivo, držím ti palce ve tvé snaze a hlavně zkus v prvné řadě hodně popřemýšlet o tom, proč nechceš jíst maso - co ti na tom skutečně vadí. Měj se krásně a drž se.

Peťka


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE


UPOZORNĚNÍ

Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce.

Copyright (c) 2000-2006 Vegetarian.cz