receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se Stal(a) - NEstal(a) vegetariánem(kou)

Dobrý den,

Je mi 15let a jsem vegetariánem teprve rok. Důvod proč jsem se stal vegetariánem je moje těžká empatie (cítění se do prožitků druhého). Už asi 3 týdny před tím, než jsem se stal vegetariánem, jsem pokaždě když jsem šáhl do ledničky pro maso měl pocit řezání zaživa a k tomu se mi v mysli promítali hrozné obrazy násilí a zabíjení.

Moje volba tedy byla logická a v podstatě mě ani nic jiného nezbývalo. A sem za to rád. Protože teprve ted mám pocit, že můžu s klidným svědomím říkat lidem o hrůze které přináší násilí a zabíjení. Teprve ted se můžu v klidu podívat do očí jakéhokoliv zvířete a mít ho jako svého přítele. Teprve ted nemám pocit, že svět se dělí na dvě skupiny: lidé a příroda. Ted se cítím jako součást přírody, jako každý jiný tvor.

I když jsem jsem se vegetarianem nestal kvůli zdraví nebo hubnutí, myslím že je dobře vypsat zde moje zdravotní proměny k lepšímu (k horšímu stejně žádnou nemám:): Můj zrak se zlepšil na každém oku asi o jednu dioptrii a předpokládám, že se stále zlepšuje (uvidím při příští prohlídce u očního doktora).

Zhubl jsem 8Kg (přičemž jsem přitomto hubnutí porostl asi o 5cm) Moje nehty jsou velice pevné(hraju na klasickou kytaru a k tomu se používají dlouhé nehty na pravé ruce, nehet se mi nezlomil, už víc než rok). Zuby po dlouhé době začali být bez kazů,(z dob bez vegetariánství 4 plomby)ovšem zde se nemůžu zaručit, že je to důsledek vegetariánství.

Původně mi celý život lidé říkali, že vypadám bledě, teď jsem naopak lehce snědý:) Mám pocit většího optimizmu, ale to však nemůžu potvrdit, že je to důsledek vegetariánství, ale slyšel jsem teorii o tom, že v masu zůstávají po stresovaných zvířatech v mase nějaké hormony, nebo tak něco (asi jako adrenalin dává štěstí tak určité hormony dávají smutek, stres).

Co se týče vegetariánství nejčastější slyšená výmluva je nezdravost. Je zvláštní, že tuto výmluvu používají lidé, kteří pijí alkohol ve velkém, kouří,j edí smažená jídla, ale jak jde o nejezení masa najednou se všichni starají o své zdraví:)

V mojí rodině je vegetarián ještě brácha a tatka:) tudíž o jídlo nemáme nouze. Vyzkoušeli jsme mnoho nových jídel o kterých jsme dříve něměli ano tušení (soja,tofu,pohanka,různé druhy hub).

Nikomu neříkám jestli se má stát vegetariánem. Stejně tak nesnáším, když do mě lidé hučí abych se stal všežravcem. Myslím že je to každého věc. Já jenom potvrzuji, že se cítím mentálně, fyzicky i duševně lépe a tudíž si myslím, že vegetariánství není jenom oběť, je to i následný dar nazpátek.

Mějte se krásně:)

Roman Frajt, Uh.Hradiště


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE


UPOZORNĚNÍ

Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce.

Copyright (c) 2000-2006 Vegetarian.cz