receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se Stal(a) - NEstal(a) vegetariánem(kou)

Jsem tzv. ovolaktovegetariánem, což znamená, že jím vajíčka a mléko, abych nějakým způsobem získal pro své tělo živočišné bílkoviny, takto se stravuji již více jak dva roky. Hlavní důvody jsou pro mě etické, abych nezpůsoboval bolest a utrpení jiným živým organismům podle zásady nedělej jiným to, co nechceš, aby oni dělali tobě.

Co mi však chybí v České republice, je politická strana, která by hájila zájmy vegetariánů a zároveň zvířat, která by prosadila do zákonů zprvu doporučení ohledně ochrany života všech živých oganismů, později by mohly následovat příkazy a zákazy.

V případě, že se najde někdo s morálním kreditem a potřebným entusiasmem, kdo se rozhodne takovou stranu založit, tak se může na mě obrátit o právní podporu, kterou mu jako advokát rád zadarmo poskytnu a jsem také připraven podepsat nutnou petici k založení takové strany.

Pokusil jsem se také vegetariánství filosoficky-vědecky zdůvodnit viz. mé webové stránky www.sweb.cz/filosofierovnovahy .Podněty a ohlasy na můj příspěvek mi prosím zašlete na filosofierovnovahy@seznam.cz

S pozdravem

Dalibor Grůza






Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE


UPOZORNĚNÍ

Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce.

Copyright (c) 2000-2006 Vegetarian.cz