receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se Stal(a) - NEstal(a) vegetariánem(kou)

Dobry den,

prispevky na toto tema me primely k tomu, abych se take vyjadrila. Shledala jsem je velmi zajimavymi uz z toho duvodu, ze v mem okoli neznam jedineho vegetariana a samozrejme se setkavam temer denodenne s otazkou, kterou uz "nemuzu ani slyset", proc nejim maso.

Maso nejim uz 12 let. Moje rodina i pratele jsou prevazne velci labuznici, kteri na me pohlizeji jako na chudinku, co nevi o co prichazi. Dodnes, kdyz se sejdeme venku u grilu, mi rodice maso nabizeji, i kdyz predem vedi, ze odmitnu. Je zvlastni, ze ackoliv jsem se sama vylecila z chronicke rymy, ekzemu a naproste zavislosti na nosnich kapkach sanorin-analergin, bez nichz jsem nemohla cele detsvi dychat nosem, mi dodnes maminka pri kazdem setkani pripomina, ze to jakym zpusobem se stravuju, neni vubec spravne a ze na to jednou doplatim.

O dalsim duvodu proc nejim maso uz jsem prestala se svymi prateli diskutovat uplne, protoze argumenty typu, ze rostlinky jsou take zive a kdyz je pojidam, tak je vlastne zabijim, me privadeli k zoufalstvi. V zadnem pripade nekritizuji lidi co jedi maso, protoze moji pratele jsou vsichni takovi.

Ocekavala bych ale naopak od nich urcity respekt a toleranci k nam vegetarianum. Jejich utoky na to, ze odmitam jist maso, se mi zdaji zbytecne.

Zdravim vsechny vegetariany

Irena Haskova






Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE


UPOZORNĚNÍ

Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce.

Copyright (c) 2000-2006 Vegetarian.cz