receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se Stal - NEstal(a) vegetariánem(kou)

Jsem vegetariánkou 22 let. Maso jsem přestala jíst na střední škole, protože jsem cítila, že nepotřebuji jíst mrtvá zvířata, abych mohla žít. Potom, co jsem přestala jíst maso jsem už na něj neměla chuť, nebylo to pro mne nikdy odříkání. Vážím si zvířat, proto jak jsou nám podobná, ale na rozdíl od nás si z přírody berou jen to, co opravdu potřebují.

I když jsem měla obavy, nejedla jsem maso ani během dvou těhotenství, obě děti jsem dva roky kojila, první půlrok nedostávali kromě mateřského mléka jiné příkrmy. Těhotenství probíhala normálně, děti jsou zdravé. Chtěla bych se o tuto zkušenost podělit s ostatními, kteří čtou tyto příspěvky, protože období těhotenství byla jediná doba, kdy jsem se zamýšlela nad tím, jestli je moje vegetariánství správné.

Jinak zdravou výživu až tak zásadně neřeším, klidně si dám i něco nezdravého. Ani vaření a zkoušení nových receptů není mým koníčkem. Ostatní členové rodiny vegetariáni nejsou, ani děti ne, i když jí maso většinou jen ve škole. Ale tolerují mne, stejně jako já toleruji je. Myslím si, že k vegetariánství se musí člověk rozhodnout sám, rozhodně nechci někoho přesvědčovat a měnit.

Přeji vám všem, aby vám to vydrželo.

Karin Soldánová


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE