receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se Stal - NEstal(a) vegetariánem(kou)

Jako malá jsem zachraňovala vše živé i neživé.Teď když si vzpomenu jak jsem plakala nad velikonočním cukrovém beránku:-),no kdybych věděla čím se dál v životě budu potýkat.

I přes snahu mých rodičů kteří mě cpaly masem ve své dospělosti odmítám toto jíst.Víte ono je to něco jiného když máte maso na talíři tak si ani pořádně neuvědomíte co to je.

Ale každému masožravci bych přála zažít chodit kolem porážky,tak jako já skoro denně když jdu do práce.Nenávidím to místo a děsím se toho když vidím kolik kuřat denně umře.

Vždy se rozbrečím.Poslouchat je a vidět v těch klecích to je něco strašného a taky ty lidi co tam pracují.Bílé gumáky které jen zvýrazní to utrpení které se v tom neuvěřitelném smradu odehrává.Lidi vzpamatujte se!Nebo nevěříte na karmu?Ani nevíte jaké máte štěstí a privilegium být člověkem a ne jen něčím pokrmem.Je potřeba se života vážit a né se chovat bezohledně. V příštím životě se to může stát i vám.

Co se týče jídla,znám spoustu super receptů jak nahradit maso ať už jsou to mňamky ze soji nebo robi masa a nebo luštěnin a zeleniny.Všichni masožrouti co ochutnaly u mě chtěly znovu.

Dokonce se mě i stalo že nepoznaly že jde o soju :P Chce to jen trochu praxe a inovace a vědět jak nato:-)Pokud budete chtít poradit nebo si popovídat na toto téma budu ráda. boruvkaa@centrum.cz

Jo a milý zlatí na hloupou připomínku že když nejím maso budu nemocná odpovídám že vím co jím a vím co jíst nemám..A na druhou častou připomínku že i rostliny mají duši a že je tak zabijím odpovídám takto-zkus si koupit zeleninu v obchodě a dej ji trošku vody a zjistíš že po pár dnech začne klíčit nebo začnou růst kořeny.Toto se s masem nikdy nestane.

Mějte se krásně,žíjte zdravě a s pokorou.

Zuzka


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE