receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitvegetarian.cz
vegetarian.cz

Jan Kunta - dvojnásobný mistr republiky v cyklistice na silnici

V polovině srpna si k medailím na mistrovství světa a mistrovství Evropy v cyklokrosu a dráhové cyklistice připsal další tři významné úspěchy na silnici.

V Benátkách nad Jizerou se 14.8. nejprve umístil na 3.místě v časovce jednotlivců na 24 km, když od titulu ho dělili 9 sekund a od 2.místa 1 vteřina. 16.8. se stal mistrem republiky v časovce družstev na 67 km, když jeho tým Dukla Praha porazil největšího konkurenta Duklu Brno téměř o dvě minuty. 19.9. vybojval mistrovský titul v silničním závodě jednotlivců juniorů, který se jel na devět 14-ti kilometrových okruzích, celkem na 130 km.

V posledních dvou okruzích Honza vyprovokoval dva rozhodující úniky, v závěru pak vyhrál spurt vedoucí pětičlenné skupiny.

Těmito výsledky si nadále upevnil průběžné vedoucí postavení v seriálu závodů Českého poháru juniorů na silnici a dráze. V současné době se s juniorskou reprezentací zúčastní etapového závodu v Itálii, který se jede v rámci světového poháru. Účast bere též jako přípravu na silniční mistrovství světa, které se letos koná v Portugalsku.