receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitvegetarian.cz
vegetarian.czKyslíkový strom - Oxytree – investice do života

Příroda je vždy vděčná za naši péči. Víte, že ochrana životního prostředí může být samo-udržitelná a dokonce může přinášet benefity na individuální i komunitní úrovni? Oxytree čistí ovzduší od oxidu uhličitého, emituje velké množství kyslíku a produkuje ekologickou průmyslovou surovinu. Zajímavé ne?


Problémy jsou součástí života a pokud je řešíme, posunují nás dál, řešení smogu je určitě na pořadu dne. V deníku Metro ze dne 7.10. je rubrika „ výrok týdne“, ze které cituji výrok slovenského tenisty Martina Kližana : ,, Do Pekingu už nikdy, kašlal jsem a zvracel.“ Tato slova pronesl po zápase v Pekingu, kde po půlhodině hry se extrémně rozkašlal a když dohrál, tak se pozvracel.

Toto jsou důsledky smogu, který velkoměsta produkují, ale neřeší. Sleduji znečištění ovzduší na planetě a viděl jsem záběry z NASA, jak kolem naší Země proudí vrstvy CO2. Množství CO2 je závislé na ročním období, v zimních měsících je hnědá valící se vrstva CO2 tak hustá, že skrz ni nejsou vůbec vidět světadíly. Následkem CO2 dochází k oteplování planety, jen za posledních 20 let došlo k rozpuštění ledovce na severním pólu o polovinu, což je stav sám o sobě alarmující, k němu musíme ještě přičíst neregulované kácení deštných pralesů pouze pro peníze.

       

Do této situace přichází ekologický program- Oxyprogram, který je nadějí pro Zemi i pro nás a přichází za pět minut dvanáct. Máme možnost se do něj hned zapojit, společnost vytvořila obrovskou plantáž, kde stromy pěstuje. Práce a péče o stromy na plantáži mají na starosti experti, takže do programu se může zapojit každý ( i ten, kdo nemá možnost sám strom vysadit).

Stromy rostou a naplňují perfektní koncept programu, pomáhají zemi a zároveň nám na nich rostou „ ekologické, čisté = zelené peníze“. Právě v tom je geniální jednoduchost programu, jehož cílem je proměna negativní situace v pozitivní – pomoci zastavit globální oteplování a zvýšit množství kyslíku v ovzduší, jako bonus pro člověka, který svou investicí přispěje, je její zúročení v podobě zisku 150 % za 6 let. Co udělat pro to, abychom se zapojili do Oxyprogramu ? Pomoci Zemi svým vkladem, a to koupí balíčku oxy 300 EUR nebo oxy1000 EUR.

Jako poděkování za zapojení se do programu společnost Carbon Solution Global vysadí na plantáži stromy, kde má každý přidělen jejich počet podle toho, jaký balíček si koupil. Až se stromy pokácí na těžbu dřeva, má člověk nárok na svůj podíl peněz z této těžby. Ve hře je budoucnost nás všech a Oxyprogram mi dává smysl, protože jeho prostřednictvím může člověk pomoci něco změnit, je dobrý pro Zemi, je dobrý pro celou společnost, je přínosný pro jedince, který se zapojí.

Snažím se dělat věci, které mě naplňují a mají přitom i ekonomický efekt. Oxyprogram mě fascinuje, protože je to program ekologický- snižuje CO2 a zároveň přináší zisk. Tento program představuje perfektní propojení ekologie s investicí a je bezpečný. Garancí je kontrola mezinárodní auditorskou společnosti KPMG. Do programu se již zapojily takové společnosti jako je Opel, Sporttime, Family Frost a další.

O kyslíkovém stromu připravujeme rozhovor pro Vegetarian.cz!

EDRedakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce.