receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitvegetarian.cz
vegetarian.cz


                        

Lednové redakční zamyšlení

Tentokrát se dotkneme něco jiného něž vztahu člověka ke zvířatům. Přesto se téma týká všech, kterým záleží na životním prostředí nebo se snaží o úsporu elektrické energie...

Energetický regulační úřad (ERÚ*) chystá změnu tarifů elektřiny . Takto nenápadně se to jmenuje... Pokud však bude návrh schválen v tomto rozsahu - bude v neprospěch pro ty, co elektřinou cíleně šetří, kteří jí nejméně spotřebují, malým domácnostem, matkám samoživitelkám nebo seniorům apod.

S novým způsobem účtování si dá solární panel na střechu jen málokdo, protože se mu to nevyplatí. Domácnosti, které si chtěly vyrábět svou vlastní elektřinu, a snižovat si tak účty, zůstanou dále připoutané výhradně k elektřině ze sítě. Občanům co už solární panely mají se provoz zdraží.

Předsedkyně úřadu informuje veřejnost... "Chci, aby nikdo nebyl poškozen. Model není finální. Do konzultačního procesu se mohou zapojit všichni občané ČR."

Tak se tedy zapojme! Odkaz, kde můžete vyjádřit svůj názor přímo na energetický úřad, popřípadě využít již nachystaný dopis zde: https://www.hnutiduha.cz/novetarify/ kde můžete přidat i vaše vlastní námitky.

Kdo tedy na změně vydělá a kdo to zaplatí? Odpovědi nalezne také zde níže v textu.

*Působnost ERÚ: mimo jiné podpora využívání obnovitelných zdrojů energie, ochrana zájmů zákazníků a spotřebitelů


ED