receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitvegetarian.cz
vegetarian.cz


                        

Redakční zamyšlení - 2015

Nový rok vždy přináší naději.

Zavedené lidské postoje se mohou změnit - vztahy a věci se navrátit do stavu celistvosti. Nebereme na sebe příliš odpovědnost za činy ostatních lidí? Nedáváme sebe na poslední místo? Udělejme tedy v novém roce něco hezkého pro sebe samé, něco co bude jen pro nás samotné a to každý den!

Láska může být mohutnou silou, která dokáže napravit ledaco :-) Není tím myšlena jen ta partnerská, ale i láska k sobě samým, k přírodě, k lidem. Láska z jiného pohledu, jinak než je toto slovo vnímáno současnou společností. Dávání i příjmání lásky.

Celospolečenské změny, náhlé krize, radikalizace osobních i společenských událostí, pak na nás budou mít menší vliv.

Není činu, který by zůstal bez následku. Někdy nechápeme, proč nás osud trestá za něco, co jsme si zdánlivě nezasloužili. Ale možná, že jenom vzdálenost mezi příčinou a následkem přesáhla naši omezenou paměť.

I když se zdá, že tomuto zákonu nakonec neunikneme. Můžeme nezištnou činností (darem potřebným, zimním přikrmováním ptáků, nebo rozjímáním o pravém smyslu lidské existence - bytí atd.) se pokusit zmírnit jeho následky.

Zde se můžeme inspirovat třeba radami duchovních učitelů a životem světců. Někdo se možná pozastaví - jestli to má vůbec smysl.

Příroda, naše země, k nám svými informačními nástroji posílá zprávy - varování. Odmítnutí spolupodílet se na zabíjení živých tvorů, může být pochopením jedné ze zpráv. Můžeme tak pomoci tvorům, kteří jsou odkázáni na naši milost, přírodě, a tím i chránit sami sebe.

Pevné zdraví a radostnou i úspěšnou cestu rokem 2015 Vám přeje

Vegetarian.cz