receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitvegetarian.cz
vegetarian.cz
Vegetariánský den 2005

Česká vegetariánská společnost pořádá další ročník velké akce pro vegetariány, vegany i zájemce o tyto životní styly.

Vegetariánský den je vyvrcholením celorepublikových aktivit k mezinárodnímu dni vegetariánů a mezinárodnímu dni hospodářských zvířat. I letos zde budou zajímavé přednášky odborníků jako je MUDr. Zbyněk Luňáček či Ing. Richard J. Barták CSc., dozvíte se nejen o zdravotních a etických otázkách vegetariánství, ale i o jeho 2500 let dlouhé historii. O náboženství a vegetariánství promluví děčínský kazatel Vladimír Volráb, o právech zvířat Michal Kolesár z organizace Ochránci hospodářských zvířat a Tomáš Popp ze Svobody zvířat. A jako zajímavost zde bude uvedena vegetariánská instruktážní divadelní hra z roku 1930 „Masojídek a Vegetář“. Dále zde bude promítání filmů a dokumentů, infostánky, prodej knih a mnoho dalšího.

Budou zde opět vyhlášena ocenění „Vegetarián roku 2005“ a „Vegetariánská kniha roku 2005“.

Žádný vegetarián, vegan a ochránce zvířat by si neměl tuto událost nechat ujít.

Akce se koná v neděli 2 října od 12:30 do 17:30 v sále Divadla Akcent na Smíchově, Praha 5. Vchod do sálu je přímo u východu ze stanice metra B – Anděl – směr Ženské domovy/Divadlo Akcent

Vstupné 50,- Kč, rodinné 80,- Kč.

Pořádá Česká vegetariánská společnost Více informací www.vegspol.cz veg@vegspol.cz


redakční poznámka: Česká vegetariánská společnost (ČVS), není Česká společnost pro výživu a vegetariánství (ČSVV), jsou to dvě samostatné organizace. O uveřejnění textu nás požádala nová ČVS.