receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitvegetarian.cz
vegetarian.cz
Vegetariánský den 2006

Česká vegetariánská společnost (*pozn.) si Vás dovoluje pozvat na "Vegetariánský den 2006". Vegetariánský den je vyvrcholením aktivit k Mezinárodnímu dni vegetariánů, který se celosvětově slaví již od roku 1977 a jde o největší vegetariánskou informační akci pro veřejnost v ČR.

"Vegetariánský den 2006" se koná v neděli 1. října na Toulcově dvoře v Praze od 11:30 do 18:00.

Program:

I letos vás čeká množství zajímavých přednášek a prezentací, například Ing. Richard J. Barták CSc. z České vegetariánské společnosti bude přednášet na téma „Maso ze zkumavky – futurologická úvaha“. Vegetariánského lékaře MUDr. Zbyňka Luňáčka se budete moci ptát na zdravotní otázky a diskutovat o otázkách vegetariánské a veganské stravy a jejich vlivu na zdraví. Jan Šťastný bude hovořit o veganství a přednáška bude spojena s promítáním britského dokumentu o veganství. Vladimír Volráb z Vegetariánského klubu Děčín bude přednášet o tom, jak úspěšně provozovat regionální vegetariánskou organizaci a jak aktivně propagovat vegetariánství. Rostislav Siksta a Jan Šťastný vám zodpoví dotazy na nevegetariánské a neveganské složky potravin, éčka, na alternativy živočišných látek apod. Vystoupí zde i speciální zahraniční host. A promítnuty budou zajímavé dokumenty. A pro velký úspěch v minulém roce bude zopakována vtipná vegetariánská propagační divadelní hra „Masojídek a vegetář“ z roku 1930!

Odpoledne budou vyhlášena prestižní ocenění Vegetarián roku 2006, Vegetariánská restaurace roku a Vegetariánská kniha roku!

Vzhledem k množství přednášek a filmů bude program probíhat ještě v dalším sále. Zde budou celý den promítány zcela nové i starších filmy a dokumenty (vše s českými titulky!), ale také záznam nejzajímavějších přednášek a prezentací z posledních ročníků Vegetariánského dne pro ty, kteří na minulých VegDnech nemohli být.

Pro děti bude připraven dětský koutek.

A co dalšího vás zde čeká? Můžete se přímo v sále naobědvat i navečeřet ve vegetariánské restauraci, k svačině si dát veganské burgry a bagety, nakoupit knihy, trička, samolepky, filmy, budou zde ochutnávky i prodej vegetariánských potravin, infostánky organizací na ochranu zvířat atd. Zkrátka vše pro zajímavě strávenou neděli.

A letos poprvé je vstup zdarma!

Spojení:

Toulcův dvůr je ekologické centrum v Praze a je dobře dostupný městskou hromadnou dopravou. Spojení: Toulcův dvůr je dobře dostupný, autobusem je to méně než deset minut ze stanice metra Skalka METREM ze stanice metra Skalka (trasa A) nebo Opatov (trasa C) autobusem č. 177 do zastávky Toulcův dvůr, kde vystoupíte přímo u branky. TRAMVAJÍ č. 22, 26 na zastávku Na Groši, na křižovatce, na které vystoupíte, odbočit doprava směrem z centra, po 50 m zahnout do uličky napravo, přejít lávku přes Botič, kolem základní školy a za ní doprava do kopce po schodech k bráně dvora. Mapku naleznete na www.vegspol.cz

Česká vegetariánská společnost vás srdečně zve na tuto velkou akci, kterou byste si neměli nechat ujít. Oslavte s námi v neděli 1. října Mezinárodní den vegetariánů!

Česká vegetariánská společnost www.vegspol.cz P.O.Box. 23 Praha 011 118 00


(*pozn.) redakční poznámka: Česká vegetariánská společnost (ČVS), není Česká společnost pro výživu a vegetariánství (ČSVV), jsou to dvě samostatné organizace. Obě organizace pořádají 1 října 2006 samostatné akce.