receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitvegetarian.cz
vegetarian.cz
Brněnské dny pro zdraví 2014


Reportáž

Již tradičně v rámci Brněnských dnů pro zdraví proběhl v neděli 28. září na brněnské přehradě v hotelu Santon již čtvrtý ročník Festivalu zdraví a dobré pohody. Připravili jsme si pro Vás krátké ohlédnutí za touto akcí slovem i obrazem.

Stejně jako v loňském roce čekalo na návštěvníky nejenom spoustu stánků, akcí a zajímavostí, ale také krásné počasí babího léta. Na svátek Svatého Václava se sešly na festivalu snad všechny věkové skupiny, aby si vychutnaly krásnou neděli v příjemném prostředí Brněnské přehrady a udělaly něco pro své zdraví.

Pro děti byly připraveny různé výtvarné dílny, herní koutek, cvičení jógy i jízda na ponících, cirkus Pižďuch, lanolezení a jinéaktivity. Dospělí si mohli vybrat také z bohatého programu. Pro trošku zdravého pohybu mohli zvolit z cvičení Qigong, Tai chi, Jógy v denním životě, kompenzačního cvičení a cvičení s trenérem.

Intelektuální potravu a něco k zamyšlení jsme mohli vyslechnout v zázemí hotelu, kde proběhlo i několik velmi zajímavých přednášek na téma "Zkušenostní k respektování", "Dítě v nás" a "Zdravá výživa dětí". Využít mohli také bylinkové poradny a připraveny byly i zajímavé rady a typy ohledně kompostování.

Během celého dne jsme pak mohli na stáncích ochutnávat, vyptávat se, sdílet i zakoupit nejrůznější novinky i osvědčené trháky z oblasti zdravé výživy a stravování. Z pestré nabídky zmíníme, superfoods, hrašku, robi, panenské oleje, koření bez glutamátu, rakytník, bylinky, med a jiné produkty zdravé výživy.

Pokud někomu ještě zbylo místo na oběd po všem tom ochutnávání, mohl si vychutnat buď speciální menu v restauraci hotelu nebo se občerstvit v restauracích Rebio nebo Vitalité, kde se ovšem zásoby pod nátlakem mlsných jazýčků návštěvníků značně k odpoledním hodinám tenčily.

Celý den byl moderován a o zábavu se starala nejen paní moderátorka, ale také živá i reprodukovaná hudba. Věříme, že i letos si každý návštěvník přišel na své a odnesl si domů jak něco dobrého pod vařečku, tak i něco pod pokličku k zamyšlení a inspiraci.Doufáme, že i nadále zachováte přízeň tomuto báječnému setkání pozitivně naladěných lidí:

        Už teď se těšíme na to, co nám přinese příští již pátý ročník!


Pro Vegetarian.cz Jasava