receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitvegetarian.cz
vegetarian.cz

Paul McCartney - první návštěva České republiky

Do České Republiky přijíždí legenda legend - světová vegetariánská osobnost Paul McCartney. Letos dvaašedesátiletý Paul McCartney patří bezesporu mezi postavy hudebního světa, které značným způsobem ovlivnily jeho dění. Paul se současně učí češtinu a Team zpěváka Paula McCartneyho hledá jazykového učitele, který by ho měl učit češtinu před jeho pražským koncertem, který se uskuteční 6. června. Zároveň se doučuje dalších 11 jazyků pro své evropské turné, které obsahuje 14 měst. Koncert v T-Mobile Parku v 15.00 hod. 6.června , Kolbenova v Praze 9 bude jeho první návštěvou České republiky. Pódium bude jedním z největších a show budou doprovázet vizuální efekty na videostěnách, vysokých více než 20 metrů.

          

Sir Paul McCartney dlouholetý vegetarián, je znám svým jasným přístupem k nezabíjení, například odvolal své slíbené rozhlasové vystoupení, pokud stanice na ten den nestáhne všechny reklamy, které si u ní zadal řetězec restaurací McDonalds. Již dříve odmítl nabídku hamburgerového giganta na pomoc při propagaci vegetariánského jídla pod jménem jeho zesnulé ženy LINDY.

Paul bude 6. června hrát a zpívat v Praze vůbec poprvé, a to v rámci své 04 Summer Tour. Během mezinárodního turné McCartney navštíví 13 měst, v pěti z nichž dosud nikdy nehrál. Čeští fanoušci budou moci za kytaristou a zpěvákem legendárních Beatles například zajet také do Lipska, kde bude 4. června. McCartney, který sám propaguje svou přezdívku Macca, zabalí kufry a kytary letos v květnu a bude na turné měsíc.

Prvním koncertem je 25. května španělský Gijon, pak následují Lisabon, Madrid, Curych, Lipsko, Praha, několik koncertů ve Skandinávii a ruský Petrohrad. Turné vyvrcholí na legendárním festivalu pod otevřeným nebem v Glastonbury 26. června. Macca bude všude hrát na stadionech, jen v Petrohradu na náměstí a v Glastonbury na louce. Očekává, že bude zpívat a hrát hity Beatles, Wings a svoje vlastní pro asi 700.000 lidí. Tím se chce dostat na tři miliony návštěvníků svých koncertů od dubna 2002, kdy letos dvaašedesátiletý zpěvák obnovil koncertní turné.

Datum jeho koncertu je stanoven na 6. června. Paul: "Těším se na to, že poznám nová města. Hraní je zábavné, publikum stále skvělé," řekl bývalý člen skupiny Beatles. Paulova vystoupení jsou pověstné energií, pódiovou show, ale především, po hudební stránce se jedná o výběr toho nejlepšího z třicetileté sólové tvorby, včetně pěkné řádky nesmrtelných hitů z dílny The Beatles. Sire, Praha Vás očekává.

Koncert v Praze je naplánován do T-Mobile Parku v 15.00 hod. 6.června , Kolbenova v Praze 9 .

Bližší informace na internetových stránkách zpěváka.

VSTUPENKY Interkoncerts: 267910409, 267910547, email: interkoncerts@interkoncerts.cz

Hromadné objednávky, PŘEDPRODEJ VSTUPENEK V SÍTI Ticketpro: Rytířská 12, Praha 1, objednávky vstupenek tel.: 296329999, etix@ticketpro.cz, fax 234704204, www.ticketpro.cz, e-mail: ticket@ticketpro.cz.

Vstup od 15.00 T-Mobile Park, Kolbenova, Praha 9zdroj informací: www.paulmccartney.com