receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupit
Krátké povídky na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: Vegetarián v armádě

Když se tak člověk zamyslí 90% lidského chování a způsobu života právě tvoří způsob stravování. V Armádě ČR je to právě více jak 50% masitá strava, ať už v podobě čerstvé, rozemleté, uvařené, naložené či upečené svaloviny. Co z tohoto systému může vzniknout, když drtivá většina nevědomých lidí dělá něco, co jejich tělo v uvozovkách potřebuje, aby byli ještě více agresivní, netolerantní, hrubí. Byl jsem v Armádě před rokem a musím se přiznat, že jsem dost trpěl. Pod pojmem "Musíte bránit naši vlast" do nás cpou maso. Kdyby tuto drogu nepodávali, drtivá většina by se na to musela přirozeně vykašlat.

Naopak jsem byl přijemně překvapen, jelikož jsme se setkali na vojně 3 vegetariáni (partizáni), takže jsme se patřičně podporovali. Naše stravování v prvních dnech vojenského výcviku záviselo na našich příbuzných. Např. jsem měl plnou šatní skříňku nacpanou oříšky, konzervami, musli tyčinkamy a dalším bio proviantem za 1000,- na měsíc. Vůbec celá nesmyslnost rozkazů a povelů činí z armády pro normálně myslící bytosti neuvěřitelnou frašku a způsob jak se tzv. nadřízení doslova vychutnávají svoji nemoc z povolání. Nemá cenu vypisovat patologii Armády, ale cítím velkou pozitivní změnu pro čas budoucí.

Vegetarián v armádě bude zcela určitě pod silným tlakem, ale pro mne to byla dobrovolná zkouška projít si Ohněm nesmyslnosti, bezpráví a zbytečnosti. Jedinou újmou ve stravě pro mne bylo požití rybího masa. Né z donucení, ale z nahromaděné touhy. Nechtěl jsem v sobě potlačit tuto naakumulovanou chuť z prostředí, ktere mě vlastně donutilo pozřít. Neobyčejně dlouho jsem si vychutnával každé sousto a z každým novým jsem si uvědomoval, že mám tuto otázku doživotně vyřešenou.

Na závěr chci uvést moji vizi, jak by se mohla účinně zredukovat spotřeba masa ve světě.

---- Nasadit program SMÍCHÁNÍ MASA & OBILÍ. ----

Joshan