receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky

Proč jsem se stal vegetariánem?

Školní stravování

Dítě vegetarián?   nové téma

Prodej biomasa v prodejnách Zdravé Výživy v ČR?

Jak dítěti vysvětlit, že tatínek maso jí?

Označení nebalených potravin

Kauza malý Zbyněk

Vegetarián v armáděDiskuse: Dítě vegetarián?

Milá Katko,

co myslíte, je odzbrojující odpověď, že naše dítě - syn, vegetarián od narození, kterému je dnes 14 let, dělalo nedávno v osmé třídě základní školy testy s paní psycholožkou ohledně budoucího zaměření a výsledek je, že má IQ na mensu ( minumum je myslím 130) a je tak všestranný, že jsou pro něho vhodné všechny nejtěžší obory? Paní psycholožka se tak rozplývala nad jeho vyjímečností, že jsem jí musela brzdit, aby ten náš kluk moc nezpych :o). Ale vysvětlili jsem mu to tak, že je to prostě dar a že je na něm, jestli ho využije nebo zahodí :o) Kromě toho je velice fyzicky zdatný a navíc naprosto bezproblémový i v pubertě.

Pokud náhodou omylem sní někde něco např. s vývarem z masa, či s nějakým kusem masa, dostane následně průjem - jedno vyprázdnění a je zase v pohodě, což je známka toho, že jeho organismus je natolik schopný samoregulace, že okamžitě vyloučí to, co je pro něj škodlivé :o) A pokud Vás to povzbudí, tak dnes se začínají rodit tzv. křišťálové děti, které jsou vývojově dál než lidé současné generace a Ti maso nejedí. Jsou citlivé, vnímavé, empatické, schopné přesně odhadnout stav člověka, mají silnou intuici a hluboký vztah k přírodě a všem živým tvorům i kamenům a jsou velice láskyplné. Co si přát víc?

Kromě toho důvodů pro vegetariánství je celá řada - etické, zdravotní, ekonomické, ekologické, duchovní. A velcí lidé (myslím duchem :o)) byli často vegetariáni např. Albert Einstein :o)

Přeji mnoho zdaru :o) Monika


Příspěvky do diskuze "Dítě vegetarián?" zasílejte ZDE