receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitProblematika stravování v mateřských školách v ČR
www.alternativa.cz
zpět na další příspěvky


Posílám Vám příspěvek k diskusi na tema: Proč jsem se stala vegetariánkou ?

Zdravotní problémy mně otevřely oči !

Bylo mně 15 let , když jsem začala bydlet na internátě a třikrát denně jedla školní stravu.

Klasická snídaně: 2 rohlíky z bílé mouky s nejlevnějším salámem nebo paštikou, někdy se dokonce objevila marmeláda , čaj, kakao. K obědu hovězí, vepřové s omáčkami a klasickými přílohami. Na večeři se objevovaly různé salámové pomazánky a teplá jídla typu " oběd". Čerstvé ovoce nebo zelenina byla do týdne v množství co dnes spotřebuji za jeden den.

Voda v tomto městě byla silně cítit chemikáliemi, že i čištění zubů nám dělalo problémy. Můj denní příjem tekutin byly dvě deci čaje na snídani, sirupy ředěné nepřevařenou vodou jsem odmítala. Tenkrát se ještě voda na pití běžně nekupovala v obchodě jak to dnes lidi musejí dělat.

Moje tělo si zvyklo a já neměla žízeň. Celé čtyři roky studia jsem trpěla zácpou, který každý omlouval tím stálým cestováním apod. Po maturitě jsem se cítila dost mizerně, zdravotních problémů přibývalo a já začala navštěvovat doktory. Když mě otekly lymfatické žlázy stala jsem se dalším členem nemocniční kartotéky.

Když jsem pozorovala co jsem měla jíst jako pacient, který nemá až 7 dní stolici, začal mi instinkt radit"nejes to". Po pár denním půstu jsem zjistila, že mě vlastně přestaly ty strašné bolesti lymfy a já tušila, že jakmile se vrátím k jídlu, znovu se vrátí. Když nepomůžou doktoři pomůžu si sama.

Netrvalo dlouho a já dostala do rukou svoji záchranu. Jeden známý mi půjčil knížku "FIT PRO ŽIVOT" od Harvey and Marilyn Diamond, kterou údajně četla jeho teta s nadváhou, které se zbavila. On sám ji četl ze zajímavosti a mně doporučil se slovy "vyzkoušej to, prý to vyléčilo i jiný".

V této knize jsem poprvé četla jak působí strava na naše tělo a že vlastně vůbec není zdravé atd. Začala jsem číst i jiné knihy abych si i přehled biologie rozšířila. Postupně jsem měnila jídelníček, pila 2-3 litry vody denně a za pár měsíců jsem byla jak vyměněná.

Potíže zmizeli,akné , nadváha, bolesti kolen také. Najednou jsem pochopila, jak je život pěkný a v čem vězí zdraví , kterého si nesmírně vážím a nikdy mě nikdo nepřesvědčí, abych rostlinky nahradila masem.

Už jsou to 4 roky a já nebyla nemocná ani s rýmou.

Přeji i jiným, aby svému tělu dali příležitost se samo vyléčit.

S pozdravem Jitka Dominika z HH


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem?" zasílejte ZDE