receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se stal/la vegetariánem(kou)

Vazena redakcia posielam Vam prispevok do rubriky:Preco som sa stala vegetariankou

Moj pribeh je prakticky velmi jednoduchy a prozaicky. Vsetko zacalo celkom nevinne. Uz v mojich 20-rokoch bolo cosi neprirodzene na tom, ze po podani malej davky penicilinu som dostala take zachvaty, ktore sa vyrovnali intentizitou zachvatom astmatickym. Neskor, ako kazda zena, ktora nechcela otehotniet, som presla na uzivanie hormonalnych pripravkov.. Z tych som samozrejme zacala neadekvatne priberat. Nebudem sa rozpisovat o tom, co nadvaha sposobuje. To urcite kazdy vie ako z vlastnej skusenosti, tak aj z tlace. Vsetci z minulosti tiez vieme, ze na vsetky choroby dychacieho aparatu, prechladnutia a podobne, sa donedavna podavali.

Mate radi kuracie maso? Pozrite sa blizsie nato, co vlastne konzumujete.

Viac ako 250 milionov sliepok napriklad podstupuje vazenie v bateriovych klietkach v Europe ( a nielen v Cine). Oblubene kuracie, ktore si v supermarketoch vlozime vkusne a hygienicky zabalena do kosika, ma tiez svoju osobnu historiu. Tuto historiu konzumujeme spolu s lahodnou kuracinou ci vajickami. Pravy život sliepky v bateriovom chove je len systemom mrezi, hluku, umeleho osvetlenia a stresu od narodenia az do smrti. Sliepka nikdy neuzrie slnko, travu a ani nebude pocut hlas svojich kuriatok. Vtak s rozpatim kridel 80 cm je nuteny zit v klietkach s podlahou o velkosti harku A4. Na stiesnene podmienky reaguje hydina svojskym sposobom – kanibalizmom. Aby sliepky v tomto totalne neprirodzenom prostredi moh

A nakoniec rada pre tych rozhodnejsich a odvaznejsich, ktori si vazia svoje i zdravie svojich blizkych. Stante sa vegetarianom. Je to totiz najistejsi sposob, ako sa ochranite pred antibiotickymi zvyskami, BSE a inymi „dobrotami“, ktore obsahuje uz pomaly kazdy druh masa.

Beata