receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitProblematika stravování v mateřských školách v ČR
www.alternativa.cz
zpět na další příspěvky


Posílám Vám příspěvek k diskusi na tema: Proč jsem se stala vegetariánkou ?

Tady je muj přispěvek do diskuze "Proč jsem se stala vegetariankou" .

Asi před rokem jsme v rámci kursu informatiky měli vytvořit vlastní www stránku. Téma bylo dobrovolné a já se rozhodla pojednat o ekologii a začala shánět materiály na různych serverech s touto tematikou. Samozřejmě jsem narazila i na vegetarianství. Můj postoj k vegetarianství byl do té doby spiše negativni, ovlivněny názory většinové "masožravé" populace, ale jak se tak clověk seznamuje s názory druhé strany... Prostě jsem maso jíst přestala.

Nejdřív to bylo ze sobeckých důvodů - nechtěla jsem si ničit zdravi masem ze zviřat, která jsou chována v otřesných podmínkach a krmena antibiotiky a růstovými hormony. Nicméně "domaci" maso jsem stale jestě jedla.

Pak se k tomu přidaly i naboženské důvody. Na strankách americké organizace PETA jsem jednoho dne našla zajimavé téma "Jesus was a vegetarian - follow him". I když tomu, ze Ježis byl vegetarián, přiliš nevěřim (koneckonců Bible nic takového neříká), jako věríci mě to zaujalo a začala jsem o tom přemýslet. Došla jsem k názoru, že pojidaní masa je poněkud v rozporu s křestanstvim, protože :

"Nezabijes" zní uplně jasně.

Od těch dob maso nejím.

S pozdravem

Soňa Veverkova


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem?" zasílejte ZDE