receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se stal/la vegetariánem(kou)

Pane Klimeši

Je docela smutné sledovat vaší snahu o co nejostřejší diskuzi, už ten váš první článek to naznačil, přijít na server (uznávám že někdy nadmíru enuziastických leč určitě ne fanatických) vegetariánů a hned používat výrazy typu: nepoučení a fanatičtí a použít ironii--tak mi bylo jasné že se přímo třesete na očekávané vzrušené odpovědi a moc chcete dokázat (doufám jen sobě) jaká jsme to bandička naivků a nervních slámojedů, avšak - je mi líto ale zkusím vás potěšit a udělat to co jsem udělat původně nechtěl - ano zareaguji ,tak

1.zfanatizovaný jste nepochybně - ten váš poslední článek mě zklamal-je z něj cítit nervozita a nepromyšlený vztek,

2.vitamín D a slunce-co vy na to?

3.je vegan a vegetarián (jen pro poučení)

4.copak vám říká: snažme se o nejmenší možnou míru zla (to nebudu rozvádět, každý si na to musí ve svědomí odpovědět sám- ne hrát šou před zraky ostatních)

5.živočišné bílkoviny jsou složeny z aminokyselin byť v jiných poměrech-to mi přijde dost zbytečné tu probírat-nastudujte to a pak zjistíte, že není žádná aminokyselina co by tělo člověka neumělo přijmout z neživ.stravy, chce to víc studovat a ne jen číst objevné články v blesku, samozřejmně je nutné ve stravě kombinovat zdroje esencial.aminokyselin, což není žádný problém (obilí a luštěniny,soja a pod.)"

6.vypustit zvířata do lesů - tím odstavcem jste se u mně shodil nejvíc, zkuste to promyslet z více stran co třeba uvažovat - že se vše bude dít evolučně (což snad napadne každého)

7.bible - Ježíš a maso vše jsou to jen spekulace (překlady bible autenticita a pod.) ani jedna strana nemůže říct nic kromě dohadů.

8.mentálně méně vyvinuté děti - to už byla ukázka jak jste zoufalý - asi vám uniklo že vegetariánství je na světě pár tisíc let, tento názor ukázal, že vám jde jen o to urazit všechny ty mamky, co mají zdravé děti.

cítíte se teď lépe? tak jen na okraj - ony kyseliny obsahuje i např.řepkový , sojový a pod. a navíc napište o nějaké studii ze které to máte (populační studii) jinak - jukněte na ADA a to že u vegetariánů nebyla potvrzena nižší hladina .

No na závěr: nemyslím nic zle a ani nejsem vytočen, jsem rád že se snažíte o stravě přemýšlet, takže se na mě nezlobte pokud jsem v pár bodech zesílil písmo - víte to o těch méně vyvinutých dětech to jste ,uznejte, přehnal - je to doufám jen váš nechtěný omyl - pokud na tom ale budete trvat, tak ze sebe uděláte nejenom lháře ale i nevychovance.

je to dost drzá urážka dlouholetých vegetariánů - jejich dětí a jejich dětí a.........No zkrátka si podobné výrazy odpusťte. zatím se mějte co nejlíp

Honza - Mangalpuri