receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitProblematika stravování v mateřských školách v ČR
www.alternativa.cz
zpět na další příspěvky


Posílám Vám příspěvek do diskuse na téma: Proč jsem se stal vegetariánem ?

Připadá mě krajně odporné živit se bílkovinnou hmotou mrtvých zvířat. A nejen to. Je zde samozřejmě i zdravotní a duchovní hledisko. On, takový masožravý člověk, se jeví jako zdravý, ale tělo čerpá z rezerv a pak přichází takové ty "zkraty", kdy tělo již nemůže a zkolabuje. Lidi pak říkají: "Takový krásný zdravý člověk a najednou to s ním seklo." Neni se co divit. Maso není možno jíst jako stálou potravu.

Stále si zde nikdo neuvědomuje jednu věc. A to, že každá další generace je stále slabší a zdravotně na tom stále hůře (hlavně díky zhoršujícím se podmínkám pro život). Jestliže naši prapředci mohli jíst maso pořád a "nic" jim to neudělalo, tak dnešní generace nemůže. Prostě to nelze. Člověk má jedno tělo a to funguje daným způsobem. Jeho zákony nelze obejít(neberme v uvahu genetické inženýrství).

A hledisko duchovní: Nelze se duchovně rozvíjet a přitom způsobovat utrpení dalším tvorům. To je zákon, který nelze porušit. A dále pak, člověk, který je schopen zabít zvíře a při tom ani nehne brvou, tak pro tohoto člověka není problém zabít člověka. Až si tvrdí co chce. Je to zkratka alternativní vrah. škoda, že svět je složen z 98% alternativních vrahů. Nelze se pak divit, že se na světě dějí takové věci...

Pokud vidim, že plocha půdy, na které je schopen uživit se jeden masožravec je schopna uživit 15 krát tolik vegetariánů, připadá mi divné, že se nepropaguje vegetariánství celosvětově. A vůbec mě připadá divné, že na vegetariána se zde dívají jako na vyvrhele společnosti. "Je něco prohnilého...", dodal bych: myšlení konzumního člověka. Myšlení manipulovatelné masy lidí.

Je jisté, že jednou k tého pozitivní změně dojde, jen si nejsem jist, zda se toho někdo z nás dožije. Snad ano.

S podzravem a s přáním, ať žádná živá bytost netrpí zbytečně

Stanislav Čmakal


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE