receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se stal/la vegetariánem(kou)

Ahojky mili spolutrpitele

(toto slovo jsem pouzila ve vyznamu snaseni od okoli spoustu blbych poznamek).

Chtela bych se s vami vsemi podelit o to jak to zacalo se mnou.Ja sem maso driv jedla docela normalne a dalo by se rict ze docela casto.Ze zacatku, je to asi tak 5 let sem se dala asi tak na rok na delenou stravu podle Lenky Korinkove.Jak uz sem rekla vydrzelo mi to asi necely rok kdy sem zhubla asi 12 kilo.Pak sem s tim prestala a okamzite tu byl nas znamy nepritel tzv. jojo efekt.

Takze sem zase vsechno nabrala zpatky a bylo to jeste horsi nez predtim.Asi dva roky sem si dala pauzu a kaslala sem na vsechno, ale jednoho krasneho dne (no pro me ani tak moc krasny nebyl)sem si stoupla na vahu a malem me to porazilo,co sem tam uvidela (podrobnosti radsi neuvadim), a tak sem si rekla dost.Vratila sem se k delene strave,kterou dodrzuji POCTIVE uz asi rok a pul.

No a to vegetarianstvi to prislo nejak tak v prubehu da se rict samo.Takze vegetariankou jsem asi jenom rok, ale v mysleni se i za takovou kratkou dobu zmeni opravdu hodne.Ja sem se do toho dostala da se rict samo od sebe a porad se to nejak vyviji,da se rict ze jsem i takovy polovegan,coz v mem prekladu znamena, ze mlecne vyrobky jim tak maximalne jednou za mesic.Taky jsem v posledni dobe zacala sledovat co se u nas deje se zviraty, jak se prepravujou a tak podobne,a je mi z toho tak smutno,ze i kdybych jeste do teto chvile vegetariankou nebyla,tak bych se ji stala jenom kvuli tem zviratum.Je mi jich strasne lito.

Vzdyt kazdy ZIVY tvor ma pravo na ZIVOT a ne jenom clovek,ktery si tady vsechno privlastnil ale nepatri mu ani kousicek Zeme a ani nikdy patrit nebude ikdyby se rozkrajel. Nad timto by se meli zamyslet vsichni lidi a neni to jen otazkou vegetarianstvi a spousty dalsich odlisnosti v zivotnim stylu. Mam pro vas vsechny takovy maly vzkaz LIDI DIVEJTE SE KOLEM SEBE A hlavne PREMYSLEJTE!!!!!!!!!

Kdokoliv bude mit nejake pripominky at uz positivni nebo negativni,klidne se ozvete, rada to s vami rozeberu.

drozdice@seznam.cz

nebo

Kramlinka88@centrum.cz

Tesim se na vase ohlasy

Lucie Rekova