receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se stal(a) vegetariánem(kou)

Milá Jarko,

Po přečtení Tvého příspěvku (a vlastně nejen Tvého) dospívám k názoru, jak obrovský rozdíl je mezi vegetariány a masožravci. A teď rozhodně nemám na mysli jen rozdílný způsob stravování. Vegetariánství většinu lidí přivede nejen k alternativnímu stravování, ale hlavně k alternativnímu způsobu života. Posune člověka někam výš a způsobí absolutní změnu v jeho myšlení. Najednou se zabývá otázkami, které by ho v minulost možná ani nenapadly.

Začíná to otázkami "Proč zabíjet?", "Proč nenechat žít?", pak se přidají úvahy o životě, o tom, co je správné a co ne, úvahy o Bohu a víře.

Nemá snad naše společnost šanci dostat se ze všeho toho bahna právě tímto způsobem? Bohužel to pochopí jen málo lidí. A možná je to také dané tím, že většina to pochopit nechce, protože se bojí, že by to narušilo jejich zaběhnutý "pořádek".

Vegetariánství mi přináší novou sílu do života. Zbavilo mě mnoha zdravotních problémů, kterými jsem v minulosti trpěla a které se už nevracejí. Není i toto důvod, proč s tím konečně začít? Ale jako bych i teď slyšela pochybnosti těch ostatních, kteří říkají: "Takže chřipky ses zbavila jenom proto, že nejíš maso?" Slyšíte tu ironii?

Vegetarián Vás nebude horlivě přesvědčovat o své pravdě, protože ví, že k ní musíte dojít sami. Ovšem masožravci, kteří mají strach o své pozice, kolem sebe kopou a dělají vše pro to, aby Vás zlomili, viď Michale...?

Přát vegetariánům pevné zdraví snad ani není zapotřebí, protože ho mají. Tak snad jen samé úsměvy na Vašich tvářích, veselé lidi kolem Vás a optimismus v duši Vám všem přeje

Renata Böhmová


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE