receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
žádná trofej nebo úspěch či spiritualita se nedá srovnávat s tímhle:
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se stal/la vegetariánem(kou)

Ahoj!

Reaguji na příspěvek Adris. Adris, chápu tvé pocity, člověk neví, vidí kolem sebe lidi, kteří nedopadli zrovna dobře a červíček hloubá...Pokusím se tě trošku uklidnit.. Adris, chtěla bych se tě zeptat, co o těch vegetariánkách v porodnicích víš? Co o nich ví mamka tvého přítele? Nevíte o nich naprosto nic, jen to, že o sobě prohlašují, že jsou vegetariánky.

Poznala jsem několik tzv. vegetariánů, ovšem nad jejich jídelníčky se mi chtělo plakat. Prostě veg. pojali tak, že přestanou jíst maso, ale jinak jedli vše a jedli daleko nezdravěji než běžná populace. Jejich jídelníček se skládal z omáček z restaurací s knedlíky, smažený sýr 4x týdně, hranolky, rohlíky s něčím neustále...víš co mám na mysli, jejich strava měla ke zdravé velmi daleko. Jejich organizmus se rozpadal z tohoto důvodu, ne proto, že přestali jíst maso.

Ale existuje i "zdravé vegetariánství" ! Takto se stravující lidé jedí spoustu zeleniny, různě upravené. Ovoce, sojové výrobky, obilniny, luštěniny, obilné výrobky, oříšky, semínka apod. Je to plánovaná strava, kdy člověk musí přemýšlet nad tím co jí. Je to těžší pouze ze začátku. Je to trošku ze začátku náročnější na čas, než člověk vklouzne do svých kolejí. Odměnou je mu opravdu zdravé tělo.... Světová zdravotnická organizace uznala plánované vegetariánství jako naprosto plnohodnotný způsob života, chránící před civilizačními nemocemi a prospívající zdraví. Není rozdílu mezi rostlinnou bílkovinou a živočišnou, obě jsou plnohodnotné!

Jen je třeba je přijímat v kvalitní podobě! Tudíž ne jako smažené sýry 4x týdně, ale jako luštěniny a obilniny pravidelně každý den... Je to jen a pouze o tom plánování si stravy! Pokud by ses stravovala jako ti tzv. vegetariáni, pak zdravotní komplikace mohou a zřejmě jisto jistě přijdou. Pokud se budeš stravovat jako "zdraví vegetariáni" pak nevidím jediný problém. Doporučuji nastudovat někateré knihy dobrých autorů - kuchařky a knížky od manželů Červených, přečíst si na těchto stránkách "Stop nemocem" apod.

Já osobně jsem několik let veganem, nekonzumuji tedy žádné živočišné výrobky. Mě osobně to vyhovuje, cítím se zdravá, cítím se velmi dobře, zdravotní problémy nemám žádné, krevní testy jsou naprosto v pořádku. Že by se mi rozpadávaly tkáně a nebo že bych byla uzlíček potíží, to rozhodně ne. Ba naopak. Chřipkové epidemie jdou mimo mě, netrpěla jsem v posledních letech rýmou ani nachlazením, mám silné, lesklé a pevné vlasy, pevné nehty.... Já jako vegan čerpám vit B12 čerpám z fermentovaných sojových výrobků, mořských řas a 2x týdně si vezmu pár tabletek Pangaminu - pivovarských kvasnic. Ty chceš být vegetariánem....pak tam není jediný problém - mléko a mléčné výrobky obsahují naprosto postačující množství tohoto vitamínu.

Já osobně plánované vegetariánství či veganství mohu doporučit, protože jsem se nesetkala s někým, komu by to činilo zdravotní problémy. Rozhodnutí je ovšem jen a jen na Tobě.

Přeji Ti, aby ses rozhodla podle svého nejlepšího vědomí a přeji ti mnoho štěstí ať už se rozhodneš jakkoli.

Katka