receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se stal/la vegetariánem(kou)

Milý Michale,

právě jsi předvedl dokonalý způsob "kopání kolem sebe". Ráda bych Tě vyvedla z několika omylů.

1) Rozhodně si nemyslím, že jsem lepší než ostatní. Pouze vím, že jsem o něco málo lepší, než jsem byla před několika měsíci.

2) Rozhodně nikomu nevnucuji svůj názor, tím méně Tobě. (Mimochodem na rozdíl od Tebe.)

3) To, že přechodem na "promyšlenou" vegetariánskou stravu se člověk zbaví mnoha zdravotních potíží, je nejen mnohokrát vědecky dokázáno, ale mohu to dokonale demonstrovat na svém vlastním těle i na tělech několika mých přátel, kteří na tento způsob života přešli.

4) Pro mnoho lidí tedy nemusí být prvotním důvodem pro "nekonzumaci" masa záchrana zvířat, ale spíš "záchrana" sebe sama.

5) Navíc důvodem nemusí být pouze absolutní vyloučení veškerého masa, ale jen jeho většiny. Proto také člověk ještě nemusí být pokrytec, jak se snažíš naznačit.

Ale je faktem, že je mi úplně jedno, co si o mě myslí nějaký Michal X, protože já jsem se svým životem spokojenější než jsem byla dřív. Přeji hlavně Tvým dětem, aby ses takto negativně nestavěl i proti nim.

A určitě Ti přeji pevné zdraví, abys ještě dlouho mohl přispívat na tyto internetové stránky :o).

S pozdravem Renata Böhmová