receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se stal(a) vegetariánem(kou)

Je mi 16 a vegetariánkou jsem něco přes rok. K tomuto stylu stravování mě přivedl přítel a odpor k masakrům páchaných na jatečním dobytku. Nikdy jsem maso moc nemusela, to jsem si radši dala třeba samotné hranolky, ale tak nějak jsem si nedokázala přestavit školní svačinu bez rohlíku s uherákem...

Taky jsem milovala paštiku, ale když mi přítel pustil dokument, jak se vyrábí, zvedl se mi žaludek a už jsem jí do sebe nikdy nedostala. Postupně jsem z jídelníčku vyřadila hovězí a vepřové, potom i krůtí a kuřecí (ryby jsem nikdy v životě nejedla) a poslední párek jsem si dala na Silvestra v roce 2001.

Jenže jsem začala docela dost hubnout a protože jsem dost vysoká, vypadala jsem docela bídně. Rodiče si toho všimli a chtěli mě zase do masa nutit, ale nedala jsem se. To bych radši vážila 30 Kg, než abych snědla řízek. Teď už je to všechno v pohodě, od stravování rodičů jsem se separovala, vařím si sama a nejednou se stalo, že si mamka dala radši rizoto s Tofu, než karbanátky.

Ale s předsudky okolí mám stále ještě problémy, kamarádi mi říkají, že nejsem normální, když nejím maso, ale já jim vždycky odpovím, že člověk byl od svých prvopočátků vegetariánem...

Dana


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE