receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
... O dávání ...
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se stal/la vegetariánem(kou)

I kvůli hloubce meditace to bylo důležité rozhodnutí. I když prvotní impuls souvisel s potřebou úmyslně nezabíjet živé tvory. Třebaže to možná na 100 procent nejde, něco jíst musíme, alespoň rostlinnou stravu, ... a každýho brouka pod botkama včas nespatříš.., tahle potřeba je daná vnitřně, je nám vrozená, promlouvá v každém z nás, protože přichází z ducha do těla. Chytrou sofistikou lze zdůvodnit obojí, vegetářství i antivegetářství, ale ten vnitřní mravní apel je jen jeden.

Pokud jde o meditaci, nikdy nebyla tak hluboká, pokud jsem jedl maso. To však nelze zakusit bez alespoň několikaměsíčního nebo týdenního výsadku jedení masa, než se člověk vnitřně trochu vyčistí. Chce-li to někdo zkusit, a váhá, nezbývá, než tu zkušenost podstoupit. Vřele doporučuji. Meditovat a jíst maso je možné, ale mezi zlatem a cínovou náhražkou je určitý rozdíl, a ten se nedá smazat.

Když jde o váhu, asi ostatní zklamu, ale vážím pořád stejně. Ale to je jen na okraj. Ovšem odpadla zcela ta ošklivá únava po jídle. Můžu studovat déle a s jasnější hlavou. A můžu taky několikrát lépe studovat a poznávat vnitřně, duchovně, a to je investice, která stojí za to.

Radek