receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
... O dávání ...
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se stal/la vegetariánem(kou)

Proč sem se stal vegetariánem?

Jednou sem začal přemýšlet o smyslu lidského života. O tom jaké máme možnosti a co je skutečně nutné dělat. Přestal sem jíst maso protože mám možnost se stravovat jinak a mnohem lépe. Nezabíjím tím sebe, ale pouze tím že sem si vybral druhou možnost, tak nemusí kvůli mě zemřít nevinné zvíře. A to za to stojí. Je třeba si uvědomit, že ta jiná možnost tady je a je ohleduplné jí využít protože to zachrání životy jiným. Pouze sobci kteří myslí jen na sebe mohou s potěšením zabíjet aby se nacpali.

Člověk útočí na vrchol pyramidy a chce se stát pánem tohoto světa. Chce aby mu příroda a zvířata byla podřízena. Skutečnost je ale taková, že pánem na této planetě je příroda. Ta je na vrcholu pyramidy a pod ní patří zvířata a člověk na stejné pozici. Člověk akorát zneužívá dar který dostal a tím darem je rozum.

Žiji v rodině která se skládá převážně z buranů. Jsou to lidé kteří si život bez masa nedovedou představit. Jsou na něm závislí a o lidech kteří dělají cokoliv jinak než oni tvrdí, že jsou to blbci. Skutečnost je však opačná. Smutné však je hlavně to, že se to jejich věznění, týrání, zabíjení a žraní zvířat dědí z generace na generaci. Pořád to jde tak dál a těžko se někdy někdo z nich zastaví a začne přemýšlet. Můžeme o tom napsat miliony článků a situace zůstane stejná. Pouhým psaním asi nic nezmůžeme. Přemýšlel sem tedy co by vyřešilo problém vraždění zvířat. Napadla mě jediná věc. Buď by musel vzniknout zákon, který by zakazoval vlastnit a zabíjet zvířata. Podle přírody je to tak správně, protože člověk nemá právo vlastnit jiného živého tvora (vše živé patří přírodě).

Ovšem v tomto systému který na světě vládne asi těžko takový zákon někdy vznikne. Nebo je tu ještě jedna možnost, ovšem taková ... no nevím jak ji nazvat. A to je, že by "skupiny lidí chránících práva všeho živého v přírodě" chodili a všechny zvířata pouštěli na svobodu.

Tak jako exekutoři berou lidem jejich majetek, tak by tyto skupiny vraceli zvířata zpátky jejich pravému majiteli - přírodě. Ovšem jak by to dopadlo .... vznikly by konflikty se sobci a masožravci. Těžko by svoje zvířata prodali a vzdali se jich.

Pavel

saud@cbox.cz