receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
... O dávání ...
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se stal/la vegetariánem(kou)

Přestal sem jíst maso a musím říct že se cítím úplně skvěle. A to nejen proto, že sem udělal něco pro sebe, ale hlavně proto, že sem udělal něco pro ty druhé, tedy pro živá zvířata. Cítím se jako nový člověk, který se zbavil jedné ze svých chyb - sobectví v zahánění hladu. Je to jako cesta kterou sem se vydal a která mi poskytla duševní rozvoj. Škoda jen, že sem se nad problémem zabíjení zvířat nezamyslel už dříve.

Důležité však je to, že už sem to udělal. Člověk má na výběr. Buď být sobecký a nepřemýšlet = zabíjet a jíst maso, nebo být ohleduplný, přemýšlet a pomáhat komukoliv kdo to potřebuje = neubližovat, nezabíjet a nejíst zabité. Já sem si svou cestu našel a jsem se svým životem po této stránce spokojenější než dříve. Proč nebýt vegetariánem když může kvůli nám být ušetřen život neviného tvora a navíc když se můžeme stravovat rostlinou stravou mnohem zdravěji. Jsou to sámá plus.

Maso je jen hmota která má v sobě látky. Tyto látky můžeme získat mnohem šetrněji - z rostlin. Maso potom zůstává jen hmotou, která lidem chutná. Lidé strašně rádi její to co jim hodně chutná. Musíme si ale uvědomit vztah jídla a života tady na zemi. Nežijeme proto, abychom jedli - ale jíme proto, abychom žili. A když můžeme jíst zdravě a bez ztráty životů, tak proč toho nevyužít.

Pavel