receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
... O dávání ...
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se stal/la vegetariánem(kou)

Proč jsem se stal vegetariánem? Prostě proto, že jsem došel k určitému bodu, zlomu jak chcete, ve svém dosavadním životě. Není to kvůli zdraví, to ani náhodou. Beru život takoví jaký je. Kvůli zdraví to nemá zase tak moc cenu. Stačí aby se zapojil osud a konec je tady. Vysvětlení je prosté, soucit. Soucit se zvířaty. Pročítal jsem některé přispěvky a z některých se mě svírá žaludek. Člověk je prý nad zvířata. To je směšné a egoistické stejně jako tvrdit, že jsme ve vesmíru sami. Člověk je ten nejhorší predátor, který se kdy na této zemi vyskytnul. Díky své inteligenci je schopný zabít cokoliv. Ale neměl by své inteligence využít i jinak?

Proč zabíjet tvory, kteří mají také pocity, strach, radost atd? Jen proto,že neumí mluvit? Co se asi honí mozkem zvířete, když je připraveno na porážku? Pokud výzkumy dokázaly, že maso není potřeba k životu tak proč zabíjet. Já vím, kdo jsi bez viny hoď kamenem. Také jsem jedl maso. Takže mám taky svůj díl viny, ale alespoň se snažím. Je to trochu zmatené já vím, ale jak jsem psal na začátku je na to jediné slovo. SOUCIT.

JOe