receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se stal(a) vegetariánem(kou)

Dobrý den

Existuje snad milion důvodů proč maso jíst a další milion proč ho nejíst - agresivní nastavení našeho vesmíru, v přírodě silnější požírá slabšího. Když jde o kejhák - člověk sní cokoliv, aby přežil - viz film " Přežít ".

Přírodní národy maso jí i když rituálně a zvířatům se omlouvají. Severské národy by jinak asi vyhynuly. Indiáni bez bizonů taky brzo šli k Velkému manituovi. Navíc ortodoxní vegetarián cítí agresivitu vůči těm, kteří maso jí. Přemýšlel někdo někdy o tom, že ta krásná vůně sena, kterou cítíme, je bolestí vysychajícího života? Asi ne. Takže z toho plyne, že to něco, co prostupuje vším to má pěkně na háku.

Je to na nás - my se musíme rozhodnout, jak naplníme své útroby a čím. Je to vlastně něco jako dar, mít možnost se svobodně rozhodnout a hlavně na to mít podmínky.

A tím se dostávám k tomu, proč jsem se stal vegetarián. Prostě jen tak - cítím tu sílu rozhodnutí jako úžasnou věc - jako cestu, která mi byla umožněna.

A kdyby se stalo něco, že bych byl maso přinucen znovu jíst - otázka přežití - zase by to byl dar a já bych jej od toho zvířete přijal.

Jako lidské bytosti, která žije v přebytku mi to co má očička prostě tak nějak nechutná.

Pablitofracek


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE