receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se stal(a) vegetariánem(kou)

V dobách útlého mládí jsem se stravoval klasicky ve školních jídelnách a ani doma jsem nebyl k vegetariánství veden. Když mi někdo nabídl alternativu vegetariánství, odmítl jsem "standardním" způsobem, že to není normální, že to nestačí....atd.

Většinou jsem slýchával dva argumenty: jíst maso je nezdravé, jíst maso je neetické, neboť se při tom zabíjí. Potom se však objevil argument třetí: Pokud mi nevadí, že zvíře zabiju vadí mi, když celý život kouká do zdi, nebo stojí na roštech jen proto, abych ho mohl zabít a sníst. To už byl silný argument. Jediný, čeho jsem se jako ortodoxní "všežravec" zmohl, bylo obhájit existenci zvířat jen proto, aby zemřeli pro naše blaho. Prostě jsem na to nebyl připraven.

Po několika letech, už jako dospělý jsem své postoje přehodnotil a přestal jsem jíst veškeré živočišné produkty, kromě vajec z ekofarem a mléčných produktů. Už je to více než 2 roky, kdy jsem se tak rozhodl a stále slýchám výtky z mého okolí. Nemůže mi být zapomenuto, že to co jsem kdysi obhajoval, nyní bezostyšně překračuju.

Ví - li někdo, jak z toho ven, rád se poučím.

Vladimír


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE