receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se stal(a) vegetariánem(kou)

Dobry den,

V některých věcech máš částečnou pravdu. Je jasné, že rostlina cítí bolest. Nevím, jestli je to stejná bolest jako když tobě někdo uřízne ruku, ovšem máš pravdu, že z toho moc nadšená není. Ale tvůj argument, není zcela přesný. Já nejím větvičky stromů. Jím jejich plody. U drtivé většiny potravin rostlinného původu nezabíjíš rostlinu. Dokonce ani její část. Ty plody stejně spadnou a ta rostlina s tím počítá a cítí stejnou bolest asi tak, jako by tobě vypadl vlas. Nezkracuješ jim život oproti zvířatům, která jsou zabíjena mladá a měla by ještě žít, rostliny se sklízí na vrcholu jejich života, až jsou zcela zdravé.

Další co se dá říct jako protiargument tomu, když nevegetariáni útočí na vegetariány s tím, že trpí stejně zvířata i rostliny, a že vegetariáni jsou pokrytci, když říkají, že oni nic nezabíjí, je ten fakt, že nevegetariáni také rozlišují zvířata, která jí a která ne. Nemyslím tím, že by se nedal jíst třeba netopýr, housenka apod., ale z hlediska Lásky ke svým zvířecím kamarádům. Asi těžko sníš svýho psa nebo kočku, rybičky nebo křečka. Zrovna tak si vegetariáni vybrali jako potravu rostliny, protože tam je cesta minimálního násilí a ať chceme nebo ne, jíst se musí, jinak zemřeme. Těmito argumenty si pouze sama sobě legalizuješ to, že jíš maso zvířat a necháváš je pro sebe trpět a zabíjet. A já ti to neberu. Je to tvůj život a já za něj nemám odpovědnost a ani za něj nebudu nést následky. Já ponesu následky za svoje činy. Tím nechci říct, že já jsem svatej, protože nejím maso. Prostě jsem se rozhodl, že půjdu cestou nejmenšího zla.

Neumím dát zvířeti život, tak mu ho neberu. Neberu mu ho taky proto, že je mi ho líto. Je mi líto cokoliv zabít. Nemáš pravdu. Já komáry nezabíjím, ani klíšťata. Nevím, jestli s tím mají zkušenost i jiní, já si to potvrdil s několika kamarády, ale od té doby, co nejím maso, s nima nemám problém :-)

Podívej se, vím, že některé argumenty vegetariánů jsou hodně silný ( i když pravdivý ), ovšem Pravda se má říkat, aby nám slova padala od úst tak, jako by padaly květiny a ne jako nože. Asi tě někdo takto naprudil a to tě vedlo k napsání tohoto příspěvku. Vždyť tobě to je jedno, podle toho co jsi napsala a jestli ne, tak tě v hlavě něco hlodá a potřebuješ si něco obhájit. A znovu říkám, dle toho co jsi psala a jak si psala, máš v hlavě jasno a nemáš s tím problém.

Lepší by bylo, aby sis našla nějaký stránky třeba nějaké strany a tam psala argumenty proč by tito hoši měli navštívit Osvětim, Terezín, a že to jsou .... na entou. A ne se navážet do těch, kteří se snaží, aby násilí bylo co nejmíň.

Ahoj

Honza


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE