receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitProblematika stravování v mateřských školách v ČR
www.alternativa.cz
zpět na další příspěvky

Diskuse čtenářů

Dobrý den,

rád se připojuji k Vašemu diskusnímu fóru. Je mi 28 let a vegetariánem jsem 9 let.

Maso jsem přestal jíst v červenci v roce 1991. Inspirovala mě k tomu kniha od Karla Červeného "Vegetariánská kuchařka". Přesvědčily mě etické, ekonomické a zdravotní důvody vegetariánství. Přestal jsem ze dne na den. Pamatuji si, še do té doby jsem téměř kašdý den večeřel na ohni opečené buřty, nebo v "mikrovlnce" ohřáté párky s hořčicí a s chlebem. Také jsem měl rád opečené kuře na grilu a vůbec mi maso dost chutnalo. Téměř jsem neznal zeleninové saláty, jídla připravená z obilovin, luštěnin atd... Zpočátku jsem "to tedy jen zkusil", ale protoše se mi v krátké době vyřešily některé zdravotní problémy, pochopil jsem, še je to pro mě správná cesta a k masu jsem se jiš nevrátil.

Od té doby jsem se hodně zajímal o problematiku výšivy. Hodně jsem toho přečetl a vyzkoušel na sobě různé výšivové směry (veganství, vitariánství, ...). Nyní po mnoha zkušenostech v této oblasti jsem si našel "svou cestu". Drším se určitých zásad a snaším se poslouchat své tělo.

Jsem mimo jiné aktivní sportovec (5 x týdně dvouhodinový trénink) a síly ze mě ani za 9 let vegetariánství zatím nevyprchaly (coš mi hodně lidí neustále připomínalo a občas připomíná). Spíše naopak.

Nyní v sobě chovám hlubokou víru o správnosti mého počínání a fandím všem lidem, kteří se pokoušejí "jít" podobnou cestou. S přátelským pozdravem

Mgr. Jan Port


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE