receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se stal(a)/nestal(a) vegetariánem(kou)

Samozřejmě, že se nedá vyhnout broučkům, mravenečkům ..., ale to, že je nevědomky a neúmyslně zašlápnu se nezmění. Prostě je to přirozené. Je však přirozený velkochov hospodářských zvířat? Viděli jste záběry z koncentračních táborů z druhé světové války? Myslím, že určitě. Rozdíl v podstatě žádný. Ani v jednom případě, to není ospravedlnitelné.

Podle mého se u zvířat jedná o druhovou nadřazenost. Psa většinou nesníme, o co je horší slepice? Na stejné úrovni je to s rasizmem, Za Hitlera byly židé najednou méně než zvířata!!!! Dříve i ženy, černoši, ale ty se uměly ozvat. Jak se má ozvat zvíře, když mu za účelem odporné vivisekce odoperují hlasivky a nezají ho za živa? Kdo podporuje pokusy na zvířatech, by měl sám zkusit tu slast z neměřitelného utrpení. Na něco takového nemáme právo.

Kdyby se tak lidé řídili přirozeností! Také si myslím, že lidé toho málo o vegetariánství vědí a z mé vlastní zkušenosti, ani nic zjišťovat nechtějí. Prostě když o tom s někým mluvím, tak řekne, že maso je zdravé, proto, se můžou zvířata zabíjet. Když se zeptám proč, tak tam jsou vitaminy a bílkoviny a konec. Žádné argumenty, když si poslechnou ty mé , a že jich je sakra více, řeknou, že to je blbost, protože to tahle ubohá, ale hlavně, že moderní společnost ví z televize, v reklamě se usmívá stráááááááááášně veselá kráva, která do salámu přímo běží.

Když někdo jí mrtvou krávu, tedy sval, uvědomí si snad, že je to mrtvé zvíře, které prošlo hrozným životem? Ne, jí prostě hmotu, Zbytek nevidí, vždyť malé děti mají k masu často odpor, i k mléčným výrobkům. Málokdo dokáže zabít zvíře vlastní rukou, kdyby to měl někdo udělat, tak zařve, ježíši chudááááááááák! Je tedy přirozené sníst mrtvolu, když nám je jen předhozena ve formě hmoty, která nic živého nepřipomíná? (Doporučuji knihu Petra Singera, Osvobození zvířat.)

student


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE