receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se stal(a)/nestal(a) vegetariánem(kou)

Poprve jsem se zacala vegetarianstvim zabývat asi pred 2 lety, ale po 2 mesicich jsem zacala mit zdravotni problemy a musela jsem skoncit. Nyni je mi 15 a jsem opet vegetariankou - 8 mesicu. Jsem rada,ze jsem se takto rozhodla. Nemuzu prenest pres srdce, ze nekdo s cistym svedomim pestuje ziveho tvora s umyslem zabit ho. Maso na taliri se mi doslova hnusi.

Nechapu, jak nekdo muze rezat do kusu mrtvoly a jeste to jist. Kdyz jen pomyslim na chudaky zvirata, ktera za cely svuj zivot nepoznaji nic nez betonove zdi a namackana telicka svych spolubydlicich, chce se mi brecet nad tou lidskou krutosti. Kazdy tvor citi. Casto premyslim, jake to asi je, byt od narozeni zavreny v chlivku, spat na vykalech, dostavat hroznou potravu, nikdy nevidet travu, slunce, nebe, nepocitit volnost a radost ze zivota, ale jen chladne ostri noze? Jak muzou lide chodit do reznictvi a vybirat si mezi hromadami mrtvych tel?

Myslim si, ze lide nechteji premyslet nad tim, co to tam vlastne lezi a berou maso jako vec! Ne jako telo neceho, co zilo, chtelo zit, ale cely zivot to hrozne trpelo, aby si pak nejedna rodinka sedla nad jeho telo a s mlaskanim a chrochtanim ho snedla. To je prece nechutne!!! Vegetarianstvi mi dodalo stesti ze zivota. Citim se novy cisty clovek a jsem pysna na svou volbu! Jen mi prosim odpovezte na dotaz: mohu jako vegetarian jist ryby? Vsunuti masa do ust mi neni prijemne, ale lekarka, tvrdi, ze ryby jist mam a dokonce jsem nasla rybi pokrmy ve vegetarianskych kucharkach i ve veg. restauracich... prosim poradte.


dekuji

wringlee


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE