receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se Stal(a) - NEstal(a) vegetariánem(kou)

Proč jsem se stal vegetariánem ...?

Podobné otázky slyším z okolí skoro pořád. Chtel bych reagovat na příspěvek Veroniky. V určitých věcech s Veronikou souhlasím. Napsala hodně logických a rozumných vysvětlení, ale mrzí mě, že nevystihla tu správnou podstatu ...

Lidé mi říkají že jsem vegetarián, ale já si myslím že sem jenom normální člověk, který pochopil že nemusí žít na ůkor druhých stvoření. Verča podotkla že i vegetariáni jsou krutí a agresivní.......s tím souhlasím. Nikdy v životě jsem neposuzoval člověka podle toho jakou má barvu pleti, z jaké rodiny pochází, jaké má zvyky.......ale posuzuju lidi podle toho jak se chovají.

Verča ví, že se stravuje zdravě, ví že se lidi chovají hrozně, ale nepochopila že láska k přírodě vychází od srdce a neni ukryta v duchovním vývoji. Osobně znám mnoho lidí kteří nemeditují a nerozvíjí nějak výrazně svoji duchovní stránku, ale mají dobré srdíčko a pochopili že můžou žít i bez zabíjení zvířat. Každý z nás se může zlepšit pokud bude chtít a nezáleží na tom kolik získal bodu v matematických testech ...

Doufám že si Verča vezne ponaučení z mých slov, jako jsem si vzal ponaučení já z jejího příspěvku ... Zdravím všechny lidi zdravého rozumu a dobrého srdce. A proč sem se stal nejedlíkem masa ... chce se jen nad tím zamyslet ...

pc306-14


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE